Qpharma

Vaxol®

Substancje czynne:

Olive oil

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

spray do uszu 1 but. 10 ml z pompką (200 dawek) 28,00 100%

Ostrzeżenia:

Wykaz B
Produkt leczniczy zawierający substancję czynną silnie działającą.

Opis:

Opis
Wyrób medyczny zawiera: 100% naturalnej oliwy z oliwek przygotowanej wg standardów farmaceutycznych. Spray do uszu dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych, jako jedyny posiada Rekomendację Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Dziecięcych, Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi oraz jest polecany przez WOPR. Jest to wygodna i skuteczna metoda zmiękczania i naturalnego usuwania woskowiny usznej zmniejszająca konieczność wykonywania zabiegów płukania uszu. Wyrób medyczny pomaga również chronić uszy przed infekcjami ("ucho pływaka") oraz pielęgnuje skórę zewnętrznego przewodu słuchowego. Posiada prosty i unikalny system dawkowania umożliwiający precyzyjne podanie pojedynczej, odmierzonej dawki wyrobu do ucha zewnętrznego. Oliwa z oliwek zmiękcza woskowinę i delikatnie natłuszcza przewód słuchowy ułatwiając wydostanie się woskowiny na zewnątrz. Przy stosowaniu profilaktycznym wyrób zapobiega powstawaniu czopów woskowinowych poprzez wspieranie naturalnego procesu samooczyszczania przewodu słuchowego. Tworzy także barierę przed przedostaniem się wody do wnętrza ucha, dzięki czemu pomaga zapobiegać rozwojowi infekcji (np. "ucho pływaka"). Wyrób medyczny jest wygodny w stosowaniu, bezpieczny, skuteczny. Osoby z nadmierną produkcją woskowiny usznej, osoby z często tworzącymi się korkami woskowinowymi, osoby ze zniekształconym lub zwężonym przewodem słuchowym zewnętrznym, osoby z tendencją do wysychania woskowiny usznej, osoby używające urządzeń ze słuchawkami umieszczanymi w przewodzie słuchowym zewnętrznym (np. osoby niedosłyszące, osoby używające zestawów słuchawkowych do telefonów czy innych urządzeń elektronicznych), osoby po zabiegach operacyjnych - tylko po konsultacji z lekarzem, osoby uprawiające sporty wodne (np. pływanie, nurkowanie). Profilaktycznie: u osób z nadmierną produkcją bądź tendencją do zalegania i wysychania woskowiny usznej stosować 1-2 razy w tyg. jedną dawkę w celu zmiękczenia woskowiny usznej i ułatwienia jej ewakuacji. Przygotowanie do płukania zabiegowego uszu w celu usunięcia korków woskowinowych: podawać 1-2 dawki 2x/dobę przez 4-5 dni przed wizytą u lekarza w celu zmiękczenia korka woskowinowego i zmniejszenia obrzęku skóry wokół korka. Przygotowanie takie pozwoli na łatwiejsze wypłukanie korków woskowinowych. Osoby uprawiające sporty wodne: stosować 1 dawkę wyrobu do każdego przewodu słuchowego przed korzystaniem z kąpieli w basenie, jeziorze czy morzu w celu zwiększenia ochrony przed penetracją wody w głąb przewodu słuchowego zewnętrznego. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na oliwę z oliwek.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.