Farmina Sp. z o.o.

Antotalgin; -Natural

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

spray do uszu 1 op. 30 ml 18,00 100%
krople do uszu 1 op. 15 g 15,00 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Wyrób medyczny zawiera: Natrii docusas, calendula officinalis, vehiculum. W swoim składzie zawiera: dokuzynian sodu- związek powierzchniowo czynny powodujący rozmiękczanie woskowiny usznej, a przez to jej łatwiejsze usunięcie, nalewkę z nagietka - łagodzi stan zapalny powstający wokół zalegającej woskowy i działa przeciwbakteryjnie specjalnie dobrane podłoże. Wyrób medyczny pomaga usunąć woskowinę z zewnętrznego przewodu słuchowego i pozwala uniknąć problemów związanych z jej zaleganiem (m.in stanów zapalnych). Działa kompleksowo na problemy związane z zalegająca woskowiną uszną. Profilaktyczne stosowanie wyrobu pozwala zachować odpowiednią higienę ucha, wspomagając naturalny proces usuwania woskowiny. Regularne stosowanie wyrobu medycznego zapobiega gromadzeniu się woskowiny usznej dzięki czemu pomaga uniknąć kłopotliwego płukania uszu. Krople do uszu z nagietkiem przeznaczone do usuwania woskowiny usznej u dorosłych i dzieci powyżej 1 rż. W celu regularnej higieny uszu stosować 1-2 razy na tydzień. Do usuwania złogów stosować przez 3 dni z rzędu. Przed użyciem należy przyjąć pozycję leżącą z uchem (z którego chcemy usunąć woskowinę) skierowanym ku górze. Zakropić 3-5 kropli. W razie potrzeby można stosować kilka razy dziennie. Wyrób polecany dla dorosłych i dzieci powyżej 1 rż. Stosowanie u dzieci poniżej 1 rż. wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. Nie należy stosować w przypadku perforacji błony bębenkowej, infekcji ucha, w przypadku założonego drenu. W przypadku nadwrażliwości możliwe są takie objawy jak wysypka, świąd, zaczerwienienie.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.