Lohmann & Rauscher

Suprasorb® H

Substancje czynne:

Emplastri hydrocolloidosa

Dostępne dawki:

opatrunek leczniczy 20x20 cm 1 szt. 25,84 100%
opatrunek leczniczy 15x15 cm 1 szt. 15,11 100%
opatrunek leczniczy 10x10 cm 1 szt. 7,07 100%
opatrunek leczniczy 10x10 cm 1 szt. 7,21 100%

Ostrzeżenia:

Ciąża - nie dotyczy
Nie dotyczy.

Opis:

Uwagi
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.
Działanie i zastosowanie
Opatrunek hydrokolidowy to samoprzylepny opatrunek z naturalnych koloidów wodoru, które zostały naniesione na folię poliuretanową. Każdy opatrunek jest pakowany pojedynczo i nadaje się do natychmiastowego użycia jest sterylizowany promieniami beta. Cienki półprzepuszczalny opatrunek przyspieszający leczenie problematycznych ran, takich jak odleżyny. Z połączenia opatrunku i wydzieliny rany powstaje żel, który stwarza korzystne warunki dla procesu leczenia, bez ryzyka, że przy wymianie opatrunku dojdzie do uszkodzenia nowo powstałej tkanki. Opatrunek jest hipoalergiczny i może pozostać na ranie przez 5-7 dni bez zagrożenia reakcjami nietolerancji. Wskazania: odleżyny, owrzodzenia pochodzenia naczyniowego, owrzodzenia żylakowate podudzi, angiopatie cukrzycowe, miejsca pobrania skóry do transplantacji.
Skład
Hydrokoloidowy sterylny opatrunek.
Sposób stosowania
Zakładanie opatrunku: usuwamy warstewkę ochronną, na ranę nakładamy opatrunek hydrokoloidowy, należy uważać, aby nie doszło do zetknięcia powierzchni klejącej z palcami, wygładzamy opatrunek na ranie i mocno dociskamy krawędzie. Decyzję o zmianie opatrunku podejmuje lekarz na podstawie stanu rany. Na gruntownie oczyszczonej ranie, z której usunięte zostały wszystkie martwe resztki tkanki opatrunek może pozostać 5-7 dni. Na ranach, które nie zostały całkowicie oczyszczone ze wszystkich martwych resztek tkanki opatrunek musi być wymieniany częściej. Z brzegów ran mocno wilgotnych może wypływać żel. W takich przypadkach należy ponowić opatrunek.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.