Lallemand Pharma Europe

Ismigen

Substancje czynne:

Bacterial lysate

Dostępne dawki:

tabl. podjęzykowe 30 szt. 120,96 100%

Ostrzeżenia:

Laktacja
Lek może przenikać do mleka kobiet karmiących piersią.
Ciąża - trymestr 1 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Ciąża - trymestr 2 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Ciąża - trymestr 3 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Wykaz B
Produkt leczniczy zawierający substancję czynną silnie działającą.

Opis:

Wskazania
Lek jest wskazany do stosowania u następujących grup wiekowych: dorośli: profilaktyka nawracających zakażeń dróg oddechowych (ZDO) u dorosłych; dzieci: profilaktyka nawracających zakażeń dróg oddechowych (ZDO) u dzieci w wieku od 3 lat.
Dawkowanie
Dorośli. Leczenie ostrych stanów: 1 tabl. dziennie przed jedzeniem, rozpuścić pod językiem. Stosować aż do ustąpienia objawów przez co najmniej 10 dni. Długotrwałe leczenie: 1 tabl. dziennie, rozpuścić pod językiem. Stosować przez 10 kolejnych dni w m-cu, przez okres 3 m-cy. Dzieci i młodzież (od 3 roku życia i powyżej). Leczenie stanów ostrych: jedna tabletka dziennie przed jedzeniem, rozpuścić pod językiem. Stosować aż do ustąpienia objawów przez co najmniej dziesięć dni. Długotrwałe leczenie: 1 tabl. dziennie przed jedzeniem, rozpuścić pod językiem. Stosować przez dziesięć kolejnych dni w miesiącu, przez okres 3 m-cy.
Uwagi
Podjęzykowo: rozpuścić pod językiem.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Nie ma specjalnych zaleceń.
Interakcje
Nie stwierdzono żadnych interakcji z innymi lekami.
Ciąża i laktacja
Ze względu na brak dostępnych danych, należy unikać przyjmowania produktu w okresie ciąży. Ze względu na brak dostępnych danych, należy unikać przyjmowania produktu w okresie laktacji.
Działania niepożądane
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: (nieznana) ból gardła. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: (nieznana) reakcje nadwrażliwości typu alergicznego obejmujące pokrzywkę, wysypkę świąd i obrzęk. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: (nieznana) gorączka i ból głowy. Zaburzenia żołądka i jelit: (nieznana) wymioty i ból brzucha.
Przedawkowanie
Przypadki przedawkowania nie są znane.
Działanie
Mechanizm działania preparatu polega na zwiększeniu odporności organizmu przeciwko mikroorganizmom odpowiedzialnym za zapalenia górnych i dolnych dróg oddechowych. Lek wykazuje działanie ochronne w nawracających zakażeniach układu oddechowego. Takie działanie zostało udokumentowane zmniejszoną liczbą nawrotów, krótszym okresem utrzymywania się gorączki oraz rzadszym stosowaniem antybiotyków.
Skład
1 tabl. zawiera 7 mg lizatu bakterii: ( 6 miliardów) Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes, Streptococcus viridans, Klebsiella pneumoniae, Klebsiella ozaenae, Haemophilus influenzae, Neisseria catarrhalis, Streptococcus pneumoniae; 43 mg glicyny.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.