Bonimed Laboratorium Medycyny Naturalnej

Gastrobonisan Ojca Grzegorza

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

zioła do zaparzania 25 sasz. 13,80 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Wskazania
Mieszanka stosowana jest tradycyjnie w dolegliwościach trawiennych oraz pomocniczo w łagodnych stanach zapalnych przewodu pokarmowego.
Dawkowanie
1-3x/dzień w postaci naparu, w zależności od nasilenia objawów chorobowych. 1 saszetkę zalać szklanką wrzącej wody, przykryć i naparzać przez okres 10-15 min kilkakrotnie mieszając. Istnieje możliwość sporządzenia naparu z zawartości saszetki. W tym celu zawartość saszetki zalać szklanką wrzącej wody (250 ml). Przykryć i naparzać prze okres 10-15 minut, kilkakrotnie mieszając.
Uwagi
1 saszetkę zalać szklanką wrzącej wody, przykryć i naparzać przez okres 10-15 min. kilkakrotnie mieszając. Istnieje możliwość sporządzenia naparu z zawartości saszetki. W tym celu zawartość saszetki zalać szklanką wrzącej wody (250 ml). Przykryć i naparzać prze okres 10-15 min., kilkakrotnie mieszając.
Przeciwwskazania
Uczulenie na rumianek lub inny składnik mieszanki, choroby wątroby, w tym marskość wątroby oraz niewydolność nerek. Jeżeli objawy choroby nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem. Stosować do 2 tyg. Dłuższe stosowanie preparatu, a także stosowanie w przypadku nadciśnienia tętniczego oraz obniżonej zawartości potasu w surowicy krwi należy skonsultować z lekarzem. Stosowanie w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy możliwe wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Nie stosować w okresie ciąży i laktacji.
Interakcje
Mieszanka może wywierać wpływ na wchłanianie innych leków, stosowanie z innymi lekami moczopędnymi może zwiększyć utratę jonów potasowych. Utrata jonów potasowych może nasilać m.in. działanie leków przeciwarytmicznych.
Działania niepożądane
W związku z zawartością w mieszance roślin z rodziny Compositae (Asteracea), w tym koszyczka rumianku, mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na te składniki. Przy dłuższym stosowaniu mogą wystąpić objawy charakterystyczne dla przedawkowania kortykoidów w postaci zatrzymania sodu i wody w organizmie oraz utraty potasu z nadciśnieniem i hipokaliemią. Należy wówczas przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza. Brak danych na temat wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Skład
Korzeń prawoślazu (Althaeae Radix) 25 g, korzeń lukrecji (Glycyrrhizae Radix) 20 g, koszyczek rumianku (Chamomillae anthodium) 15 g, ziele bożego drzewka (Abrotani Herba) 15 g, liść babki lancetowej (Plantaginis lanceolatae folium) 15 g, korzeń nagietka (Calendulae flos) 10 g.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.