Zakład Zielarski "Kawon- Hurt" Nowak Sp.J.

Regulson (Zioła przeczyszczające)

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

zioła do zaparzania 30 sasz. 1 g X 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Działanie i zastosowanie
Zioła stosowane na zaparcia. Napar ma działanie przeczyszczające, przyspieszające perystaltykę jelit.
Skład
1 sasz. (1 g) zawiera 0,5 g kory kruszyny, 0,25 g kłącza perzu, 0,15 g owocu kminku, 0,1 g nasion lnu. 1 sasz. zawiera 28,5 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A.
Bezpieczeństwo stosowania
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników suplementu. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie stosować dłużej niż 7-10 dni. Przyjmowanie środków przeczyszczających zawierających korę kruszyny w okresie dłuższym niż zalecany, może prowadzić do przyzwyczajenia, konieczności zwiększenia dawki, atonii jelit i nasilenia zaparć. Nie stosować w przypadku wystąpienia takich objawów jak: silne bóle brzucha, wymioty i wzdęcia, ponieważ mogą one świadczyć o niedrożności jelit. Przewlekłe stosowanie (nadużywanie) suplementu diety może prowadzić do hipokalemii (niedoboru jonów potasu), wówczas możliwe jest nasilenie działania równocześnie przyjmowanych glikozydów nasercowych, leków wydłużających odcinek QT oraz leków przywracających rytm zatokowy. Równoczesne przyjmowanie suplementu z lekami wywołującymi hipokalemię (np. lekami moczopędnymi, sterydami kory nadnerczy, korzeniami lukrecji) może pogłębić niedobór elektrolitów. Niedrożność, zwężenie lub atonia jelit. Nie stosować w stanach zapalnych nerek, w ostrych chorobach zapalnych jelit, takich jak choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, zapaleniu wyrostka robaczkowego, bólach brzucha niewiadomego pochodzenia, przy odwodnieniu połączonym z utratą elektrolitów. Nie stosować u dzieci do 12 lat. Przedawkowanie może spowodować bóle skurczowe w jamie brzusznej, uporczywe biegunki i odwodnienie. U osób nadwrażliwych na składniki suplementu mogą wystąpić reakcje uczuleniowe. Przy stosowaniu przewlekłym lub nadużywaniu mogą wystąpić zaburzenia równowagi wodno­elektrolitowej, szczególnie utrata potasu, które powodują zaburzenia czynności serca i osłabienie mięśni zwłaszcza przy jednoczesnym przyjmowaniu glikozydów sercowych, środków moczopędnych i steroidów kory nadnerczy. Ponadto przy przewlekłym stosowaniu może wystąpić białkomocz, krwiomocz oraz odkładanie barwnika w błonie śluzowej jelita grubego (pseudomelanosis coli), które zwykle ustępują po zakończeniu przyjmowania suplementu. Możliwość zmiany zabarwienia moczu metabolitami (na kolor różowy lub czerwono­różowy, zależnie od pH), nie ma znaczenia klinicznego. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Sposób stosowania
1 sasz. mieszanki (1 g) zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem 5-10 min. Wypić na noc. Przeczyszczenie następuje po 8 h. Nie należy przyjmować większej dawki niż szklanka naparu przygotowanego z 1 sasz. U niektórych pacjentów korzystne może być zastosowanie niższej dawki np. 0,5 szklanki naparu. Zaleca się stosowanie jak najniższej dawki, która u pacjenta powoduje uzyskanie efektu miękkiego stolca. Nie zaleca się stosowania częściej niż 2­3x/tydzień.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.