Zakład Konfekcjonowania Ziół FLOS Elżbieta i Jan Głąb

Ziele Tasznika

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

zioła do zaparzania 1 op. 25 g X 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Wskazania
Środek tradycyjnie stosowany miejscowo w otarciach naskórka. Skuteczność produktu w wymienionym wskazaniu opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczenia.
Dawkowanie
Dorośli i dzieci >12 lat: stosuje się zewnętrznie na skórę w postaci 2% naparu. 1 łyżkę stołową ziela (ok. 3 g) zalać 2/3 szklanki wrzącej wody (150 ml) i naparzać pod przykryciem przez około 15 minut, następnie przecedzić. Stosować w postaci okładów z gazy nasączonej naparem 3-4x/dobę.
Przeciwwskazania
Nie stosować na otwarte rany.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia. Jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują nie wymienione w oznakowaniu opakowania działań niepożądane, należy się skontaktować z lekarzem.
Interakcje
Dotychczas nie stwierdzono.
Ciąża i laktacja
Przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.
Działania niepożądane
Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy bezzwłocznie poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.
Przedawkowanie
Brak danych.
Działanie
Brak danych.
Skład
100 g produktu zawiera: 100 g ziela tasznika.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.