Zakłady Farmaceutyczne COLFARM SA

2 KC Xtreme

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

tabl. powl. 12 szt. 17,00 100%

Ostrzeżenia:

Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
Antykoncepcja
Lek może wpływać na skuteczność antykoncepcji. Podczas przyjmowania leku zaleca się stosowanie dodatkowych metod zapobiegania ciąży.

Opis:

Działanie i zastosowanie
Kwas bursztynowy i kwas fumarowy - substancje naturalnie występujące w każdej żywej komórce, odpowiedzialne między innymi za procesy energetyczne, biorą udział w komórkowym cyklu przemian energetycznych, zwanych cyklem Krebsa. Niezbędne są w procesie pozyskiwania energii dla wszystkich przemian chemicznych zachodzących w organizmie, a od ich stężenia zależy efektywność tych procesów. Przyspieszają cykl oddychania komórkowego i enzymatycznej przemiany aldehydu octowego w warunkach zaburzenia równowagi oksydacyjno-redukcyjnej. Aminokwasy - L-cysteina, L-glicyna i glutaminian sodu biorą udział w syntezie struktur białkowych. Białka są składnikami enzymów niezbędnych do przeprowadzenia katalitycznych procesów przemian alkoholu w organizmie. Żeń-szeń - stymuluje wydzielanie enzymów biorących udział w procesie przemian alkoholu, wzmacnia siły witalne organizmu. Witaminy z grupy B - biorą udział w procesach energetycznych przemian w organizmie. Cynk - jest składnikiem enzymów biorących udział w utlenianiu alkoholu. Kwas askorbinowy (witamina C) - naturalny antyoksydant i wymiatacz wolnych rodników. Wzmacnia działanie innych antyoksydantów. Nie jest wytwarzany przez organizm i musi być ciągle uzupełniany. Glukoza - cukier prosty, substancja odżywcza, dostarczająca łatwo przyswajalnej energii chemicznej, niezbędnej do efektywnego przeprowadzenia procesów metabolicznych. Preparat zmniejsza skutki nadużycia alkoholu, pomaga uniknąć złego samopoczucia po spożyciu alkohol, likwiduje oznaki kaca (ból głowy, opuchnięte oczy, ziemista i blada cera, przyspiesza wydalanie toksycznych produktów utleniania alkoholu oraz odbudowuje fizyczne siły organizmu.
Skład
1 tabl. powl. zawiera kwas bursztynowy, kwas fumarowy, L-cysteinę, L- glicynę, wyciąg z żeń-szenia, mleczan cynku, witaminę C, tiaminę, ryboflawinę, witaminę B3, D-pantotenian wapnia i glukozę.
Bezpieczeństwo stosowania
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Sposób stosowania
2-3 tabl. w trakcie spożywania lub po spożyciu alkoholu. Najczęściej 1 tabl. na 50 g czystego alkoholu. W przypadku wystąpienia następnego dnia objawów kaca zażyć kolejne 2-3 tabl. popijając dużą ilością wody.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.