P.P.H.U "GORVITA"

Colacal

Substancje czynne:

Calcium Collagen

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

kaps. 60 szt. 39,85 100%

Ostrzeżenia:

Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
Antykoncepcja
Lek może wpływać na skuteczność antykoncepcji. Podczas przyjmowania leku zaleca się stosowanie dodatkowych metod zapobiegania ciąży.

Opis:

Działanie i zastosowanie
Produkt szczególnie polecany jest w chorobie zwyrodnieniowej stawów, osteoporozie, po złamaniach kończyn, urazach stawów, ścięgien i więzadeł oraz osobom z dziedzicznymi skłonnościami do deformacji narządów ruchu. Preparat stanowi uzupełnienie diety dla osób w średnim i starszym wieku, kobiet w ciąży i matek karmiących i osób z nadwagą. Preparat został wyprodukowany z dwóch podstawowych składników, mianowicie - naturalnego wapnia ze skorupek jaj oraz z czystego 99,9%, krystalicznego kolagenu. Kolagen w kościach wiąże sole wapnia, a wapń jest ważną częścią składową masy kostnej. Niedostatek kolagenu i wapnia powoduje osteoporozę. Kolagen i wapń są komplementarne i mają kluczowe znaczenie dla kości. Bez kolagenu kość byłaby krucha jak szkło, a bez wapnia giętka jak gumowa zabawka. Kolagen wiąże w kościach sole wapnia. Jeśli w kościach brakuje kolagenu, można spożywać ogromne ilości wapnia, a nic to nie pomoże. Z tego powodu produkt zawiera oprócz wapnia magnez, fosfor i wysokiej jakości, czysty 99,9%, kolagen. Suplement diety: wyraźnie obniża ryzyko osteoporozy, regeneruje kości oraz przyspiesza zrastanie kości po złamaniach.
Skład
1 kaps. zawiera 250 mg wapnia i 3 mg kolagenu.
Sposób stosowania
1 tabl. 2x dziennie, stosować przez okres 6-12 m-cy.
Bezpieczeństwo stosowania
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.