INTER VITA

Belvita Revitalizer

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

spray 1 op. 240 dawek X 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Działanie i zastosowanie
Mieszanka witamin i składników odżywczych, w skład której wchodzą tiamina, niacyna, witaminy B6, B12, A oraz E dostarczana jest organizmowi bardzo szybko. Witaminy z grupy B znane są z tego, że wspomagają produkcję energii a ponieważ wszystkie z wyjątkiem witaminy B12 nie mogą być zatrzymane w organizmie, ciągłe dostarczanie jest jednym ze sposobów utrzymania ich na właściwym poziomie. Witaminy A i E znane są z tego, że wzmacniają system odpornościowy. Dodatkową zaletą jest to, że preparat może odświeżać oddech. Nieprzyjemne zapachy w jamie ustnej takie jak zapach alkoholu, kawy, papierosów, czosnku, cebuli i innych silnych zapachów są skutecznie tłumione przez tę mieszankę składników odżywczych. Wchłanianie doustne w spray'u jest najlepszym sposobem dostarczenia substancji odżywczych bezpośrednio do organizmu.
Skład
Wit. E (tokoferol), selen, wit. A, wit. B1 (tiamina), wit. B12 (cyjanokobalamina), wit. B6 (pirydoksyna), glicynę i L-cysteinę.
Bezpieczeństwo stosowania
Nie łączyć z innymi produktami zawierającymi selen. Rozpoczynając każdą kurację zdrowotną, program odnowy czy diety należy skontaktować się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Sposób stosowania
Po 2 rozpylenia 4x dziennie, rozpylać preparat bezpośrednio do jamy ustnej na wewnętrzną stronę policzków. Wstrząsnąć przed zastosowaniem. Przed pierwszym użyciem nacisnąć dozownik 6-8 razy.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.