Tactica Pharmaceuticals

Espumax

Substancje czynne:

Simeticone

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

kaps. miękkie 125 mg 30 szt. 13,64 100%

Ostrzeżenia:

Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
Ciąża - trymestr 1 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Ciąża - trymestr 2 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Ciąża - trymestr 3 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.

Opis:

Opis
Wyrób medyczny wskazany do stosowania celem łagodzenia objawów żołądkowo-jelitowych spowodowanych nadmiernym gromadzeniem się gazów, takich jak wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie czy niestrawność czynnościowa. Można go również stosować w celu przygotowania się do badań diagnostycznych, np. badań radiologicznych, ultrasonograficznych i endoskopii - pozbywając się gazów zapewniamy w pełni czytelny obraz zdjęć. Preparat jako substancję czynną zawiera simetikon. Jego najwyższa dostępna dawka zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu znajdujących się w jelitach lub żołądku powodując ich pękanie. Jest to chemicznie i fizjologicznie obojętna substancja. Simetikon nie wchłania się z przewodu pokarmowego, nie powoduje zmiany pH treści pokarmowej, nie zmienia procesów trawiennych, nie zakłóca procesów absorpcji z jelit i nie wywołuje miejscowego podrażnienia. Skutecznie łagodzi uciążliwe wzdęcia, uczucie pełności, które najczęściej pojawiają się w efekcie nieświadomego połykania powietrza w trakcie szybkiego jedzenia, picia napojów gazowanych, zaburzonego procesu trawienia oraz spożywania pokarmów rozdymających - ciężkostrawnych. Przynosi ulgę i uczucie komfortu tak ważne dla prawidłowego funkcjonowania. Sposób użycia: w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych: dorośli i młodzież od 14 rż: pojedyncza dawka: 1-2 kaps. (odpowiadające 125-250 mg simetikonu). Dawka dobowa: 3-6 kaps. (odpowiadające 375-750 mg simetikonu). Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku. Kaps. nie należy rozgryzać i należy ją popić odpowiednią ilością płynu (np. 1 szklanką wody). Okres stosowania uzależniony jest od przebiegu zaburzeń. Jeśli to konieczne, może być stosowany przez dłuższy okres czasu. W celu przygotowania do badania: dorośli i młodzież, dzieci od 6 rż: dzień przed badaniem: 2-3 kaps. (odpowiadające 250-375 mg simetikonu). Rano w dniu badania: 1 kaps. (odpowiadająca 125 mg simetikonu). W przypadku zapomnienia o przyjęciu należy kontynuować stosowanie bez zmiany dawki. Produkt należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem wyrobu medycznego należy skontaktować się z lekarzem. Niewskazany u dzieci poniżej 14 lat w celu łagodzenia objawów-żołądowo-jelitowych. Wyrób medyczny należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temp. pokojowej, w suchym miejscu. Składniki: substancja czynna: simetikon. 1 miękka kaps. żelatynowa zawiera 125 mg simetikonu. Substancje pomocnicze: żelatyna, 85% glicerol i żółcień chinolinowa (E 104).

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.