Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych Spółka Akcyjna

Medisorb A

Dostępne dawki:

opatrunek leczniczy 10x10 cm 1 szt. 9,84 100% 3,11 30% 1 Lek bezpłatny na receptę2
1) Przewlekłe owrzodzenia. 
2) Epidermolysis bullosa. 

Ostrzeżenia:

Ciąża - nie dotyczy
Nie dotyczy.

Opis:

Wskazania
Odleżyny, owrzodzenia podudzi, stopa cukrzycowa, miejsca po pobraniu tkanki do przeszczepu, urazy mechaniczne skóry. Plaster można stosować w fazie rozpływnej tkanki martwiczej (I faza oczyszczania rany) oraz w fazie zarninowania (II faza wzrostu).
Przeciwwskazania
Nie powinien być stosowany do opatrywania przeszczepów chirurgicznych oraz poparzeń stopnia III i podczas terapii antybiotykami.
Działanie i zastosowanie
Plaster reaguje ze środowiskiem rany tworząc delikatny żel, zapewniający wilgotne warunki sprzyjające gojeniu się rany. Umożliwia wymianę gazową i chroni przed urazami mogącymi wystąpić przy stosowaniu opatrunków zewnętrznych, jednocześnie nie pozwalając na boczny wyciek wydzieliny, co zapobiega powierzchownym uszkodzeniom skóry wokół gojącej się rany. Wszystkie te cechy plastra minimalizują ryzyko powstawania typowych ran od zmiany opatrunku. Dzięki temu zmiana opatrunku jest prosta i bezbolesna a proces gojenia ran pozostaje niezakłócony. Plaster to opatrunek niezwykle absorbcyjny, dlatego służy do opatrywania ran powierzchownych i głębokich o średniej i dużej ilości wydzieliny, także ran zainfekowanych.
Skład
Alginiany wapnia i karboksymetyloceluloza - CMC.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.