Sanbios

Ziołowe oczyszczanie Detox

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

tabl. 60 szt. X 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Działanie i zastosowanie
Preparat działa w sposób następujący: ułatwia trawienie, a więc pobudza przemianę materii, działa rozkurczowo, zwiększa perystaltykę jelit ułatwiając wypróżnianie, działa moczopędnie i delikatnie napotnie, ma właściwości odkażające, przeciwzapalne, bakterio i grzybobójcze oraz uszczelnia naczynia krwionośne hamując powstanie obrzęków.
Skład
1 tabl. zawiera 94 mg skrzypu polnego, 80 mg ziela fiołka trójbarwnego, 70 mg korzenia mniszka, 70 mg ziela pokrzywy, 50 mg ziela tymianku, 40 mg koniczyny czerwonej, 30 mg morszczynu, 20 mg liści szałwii, 10 mg liści aloesu, 10 mg czosnku, 10 mg zielonej herbaty i 10 mg błonnika z akacji.
Bezpieczeństwo stosowania
Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Sposób stosowania
1 tabl. 1-2x/dobę. Kuracje oczyszczające, powtórzyć co kwartał. Mogą trwać 2-5 dni. W tym czasie obowiązuje dieta bezmięsna, bez cukru i bez smażonych posiłków. 2-3 tabl. rano i tyle samo popołudniu (ostatnia dawka nie bezpośrednio na noc). Należy wypijać codziennie około 2 litry wody niegazowanej.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.