Humana Poland sp. z o.o.

Humana z MCT

Substancje czynne:

Dieta eliminacyjna z MCT

Dostępne dawki:

prosz. do przyg. zaw. odżywczej 1765 kJ/100 g 1 karton 350 g 17,90 100%

Ostrzeżenia:

Ciąża - nie dotyczy
Nie dotyczy.

Opis:

Wskazania
Nawracające ostre i przewlekłe zaburzenia wchłaniania tłuszczów oraz różnego pochodzenia biegunka (w tym biegunka tłuszczowa) u niemowląt, dzieci i dorosłych. Ciężkie nawracające nieżyty jelit, zaburzenia dyspeptyczne, celiakia, hiperlipidemie, mukowiscydoza, zaburzenia czynności trzustki, przewlekła niewydolność wątroby, ciężkie postacie dystrofii z wyłączeniem pierwotnej nietolerancji laktozy, galaktozemii i alergii na białko krowie. Preparat można stosować u pacjentów z zaburzeniami tolerancji glukozy pod warunkiem kontrolowania przemiany materii.
Dawkowanie
Indywidualne, zgodnie z zapotrzebowaniem i wiekiem.
Uwagi
1 płaska miarka zawiera około 4,7 g proszku.
Przeciwwskazania
Alergia na białka mleka krowiego, nietolerancja laktozy, fruktozy, lub sacharozy, galaktozemia.
Działania niepożądane
Rzadko objawy nietolerancji preparatu.
Działanie
Zbilansowana, bezglutenowa dieta o małej zawartości laktozy, przeznaczona do wyłącznego lub uzupełniającego leczenia dietetycznego niemowląt, dzieci i dorosłych. Zawiera mleko krowie, banany, tłuszcze roślinne bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, skrobię ziemniaczano-kukurydzianą, maltodekstryny, składniki mineralne i witaminy. Tłuszcze w 50% składają się z triglicerydów o średniej długości łańcucha (MCT), dzięki czemu preparat znajduje zastosowanie w żywieniu i leczeniu żywieniowym pacjentów z zaburzeniami wchłaniania tłuszczów i zwiększonym zapotrzebowaniem energetycznym. Proporcje składników, obecność tłuszczów MCT, duża zawartość bananów i błonnika uwzględniają szczególne wymagania niemowląt z biegunką, umożliwiając szybką normalizację stolca. Preparat jest dobrze tolerowany i dzięki bananowemu smakowi chętnie spożywany przez dzieci; dziecko szybko osiąga utraconą wskutek biegunki masę ciała.
Skład
100 g proszku zawiera 13,8 g białka, 14,5 g tłuszczu (w tym 3,4 g kwasu linolowego, 350 mg kwasu α-linolenowego, 7,5 g MCT), 63,3 g węglowodanów (w tym 3,9 g laktozy), 1,8 g błonnika; witaminy: 350 µg wit. A, 0,65 mg wit. B1, 0,65 mg wit. B2, 0,42 mg wit B6, 0,8 µg wit. B12, 55 µg kwasu foliowego, 3,5 mg kwasu pantotenowego, 5,1 mg niacyny, 85 mg wit. C, 8,2 µg wit. D, 7,3 mg wit. E, 10 µg biotyny; składniki mineralne: 635 mg potasu, 405 mg wapnia, 340 mg chloru, 235 mg fosforu, 260 mg sodu, 55 mg magnezu, 5,2 mg żelaza, 3,4 mg cynku, 345 µg miedzi, 0,22 mg manganu, 86 µg jodu, 40 µg fluoru, 22 µg molibdenu, 13 µg chromu, 11 µg selenu. Wartość energetyczna 100 g proszku: 1847 kJ (439 kcal). Osmolarność: 250 mosmol/l.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.