Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Salhydron

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

płyn doust. [prosz. do przyg. roztw.] 10 sasz. 15,81 100%
płyn doust. [prosz. do przyg. roztw.] 20 sasz. 25,91 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Dawkowanie
W zależności od stopnia odwodnienia organizmu, preparat należy podawać wg wskazań lekarza. Ilość, dawka dobowa oraz okres stosowania preparatu zależy od wieku, masy ciała oraz fazy nawadniania. W przypadku postępowania profilaktycznego tj. zanim dojdzie do odwodnienia, preparat należy stosować wg zaleceń fazy nawadniania podtrzymującego. Dzieci: waga do 8 kg (wiek do 6 m-cy). Faza nawadniania: 2 sasz. podawać w ciągu 3-4 h; Faza podtrzymująca nawadnianie (pow. 4 h): 1 saszetka (rozpuszczona w 200 ml wody) podawać 100 ml po każdych wymiotach lub biegunkowym stolcu. Dzieci: waga 8-12 kg. faza nawadniania: 3 sasz. podawać w ciągu 3-4 h. Faza podtrzymująca nawadnianie (pow. 4 h): 1 sasz. (rozpuszczona w 200 ml wody) podawać 100 ml po każdych wymiotach lub biegunkowym stolcu. Dzieci: waga 12-15 kg (wiek: 1-2 lata). faza nawadniania: 4 sasz. podawać w ciągu 3-4 h. Faza podtrzymująca nawadnianie (pow. 4 h): 1 sasz.rozpuszczona w 200 ml wody podawać po każdych wymiotach i biegunkowym stolcu. Dzieci: waga powyżej 15 kg (wiek: od 2 lat). Faza nawadniania: 6 sasz. podawać w ciągu 3-4 h. Faza podtrzymująca nawadnianie (pow. 4 h): 1 sasz.rozpuszczona w 200 ml wody podawać po każdych wymiotach i biegunkowym stolcu. Osoby dorosłe. Faza nawadniania: 3-8 sasz. podawać w ciągu 3-4 h. Faza podtrzymująca nawadnianie (pow. 4 h): 1 sasz.rozpuszczona w 200 ml wody podawać po każdych wymiotach i biegunkowym stolcu. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Niemowlętom i małym dzieciom płyn można podawać w butelce ze smoczkiem. Roztworu nie należy dosładzać. Przed podaniem schłodzić. Podawać małymi porcjami.
Uwagi
Preparat jest przyjmowany tylko pod nadzorem lekarza. Preparat może stanowić zagrożenie dla zdrowia, jeżeli jest spożywany przez osoby, u których nie stwierdzono zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej organizmu lub brak jest wskazań lekarskich wynikających z przeznaczenia produktu.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Nie należy przekraczać porcji proponowanej do spożycia. Preparat jest niekompletnym środkiem spożywczym i nie należy go stosować jako jedynego źródła pożywienia. Preparatu nie należy stosować w przypadku niedrożności jelit lub wstrząsu hemodynamicznego ani u osób, u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu.
Działanie i zastosowanie
Doustny płyn nawadniający o smaku pomarańczowym, przeznaczony dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Posiada skład zgodny z najnowszymi zaleceniami ESPGHAN. Skutecznie nawadnia przywracając równowagę wodno-elektrolitową organizmu. Zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych następstw biegunek i wymiotów. Uzupełnia w organizmie składniki mineralne i glukozę. Preparat o zmniejszonej osmolarności (hipotoniczny), którego skład został opracowany zgodnie z zaleceniami Europejskiego Towarzystwa Gastroeneterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN). Uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej, które mogą wystąpić w organizmie, zwłaszcza podczas biegunki o różnej etiologii (np. biegunka poantybiotykowa, podróżnych itp.), wymiotów różnego pochodzenia (np. zatrucia pokarmowe, choroba lokomocyjna, wymioty kobiet ciężarnych itp.), a także jako uzupełnienie niedoborów wodno-elektrolitowych (np.: w okresie upałów, w okresie podróży, w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego, w trakcie diety odchudzającej). Glukoza wpływa na właściwą pracę narządów wewnętrznych co odgrywa rolę w utrzymaniu prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej a także właściwego ciśnienia osmotycznego w przestrzeniach wodnych. Chlorki oraz jony sodu posiadające zdolność wiązania wody wpływają na prawidłową objętość osocza, z kolei potas będący bardzo ważnym kationem płynów wewnątrzkomórkowych, wpływa na odpowiedni poziom wody w komórkach oraz równowagę kwasowo-zasadową. Poprzez wpływ na ciśnienie osmotyczne sód i potas pozwalają regulować właściwe przemieszczanie się wody w organizmie. Mianowicie utrzymują właściwy poziom wody w komórkach. Cytryniany znajdujące się w preparacie odpowiadają za utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. Chlorki utrzymują prawidłowe pH płynów ustrojowych. Wszystkie te odpowiednio i precyzyjnie dobrane składniki w preparacie wspólnie wspomagają prawidłową gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu.
Skład
100 ml gotowego płynu zawiera 1,75 g węglowodanów, w tym 1,45 g glukozy i 0,30 g maltodekstryny; 0,14 g sodu, 018 g chlorków, 0,08 g potasu i 0,57 cytrynianów. Wartość energetyczna 100 ml gotowego płynu - 7 kcal. Osmolarność roztworu 234.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.