Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Bobik® DHA; -Forte

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

kaps. twist-off 30 szt. 27,79 100%
kaps. twist-off 30 szt. 28,94 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Wskazania
U niemowląt. U dzieci nie spożywających wystarczającej ilości kwasów omega 3 (DHA) oraz wit. D3, w codziennej diecie. U dzieci w fazie intensywnego wzrostu, wspomagając prawidłowy rozwój wzroku. U niemowląt do 12. m-ca życia oraz wspierając utrzymanie prawidłowego funkcjonowania mózgu.
Dawkowanie
Preparat podawać podczas posiłku. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kaps., po czym wycisnąć zawartość na łyżeczkę, lub bezpośrednio do buzi dziecka. Do spożycia przeznaczona jest jedynie zawartość kaps. Po opróżnieniu kaps. należy ją wyrzucić.
Uwagi
Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat przyjmowany pod nadzorem lekarza. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Preparat może stanowić zagrożenie, gdy przyjmowany jest przez niemowlęta w przypadku braku wskazań lekarskich wynikających z przeznaczenia preparatu.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Należy zachować ostrożność przy podawaniu preparatu, aby dziecko nie połknęło kaps.
Działanie
Preparat to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego dla niemowląt i dzieci w przypadkach zwiększonego zapotrzebowania na kwasy omega 3 (DHA) oraz w profilaktyce krzywicy i niedoboru witaminy D. Preparat dostarcza DHA - kwas dokozaheksaenowy należący do rodziny kwasów Omega 3, który wspomaga prawidłowy rozwój wzroku u niemowląt do 12. m-ca życia oraz witaminę D3 potrzebną dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci. Dzienna porcja preparatu pozwala w pełni pokryć zapotrzebowanie dziecka na witaminę D w ilości 400 j.m. (10µg), co jest zgodne z zaleceniami Zespołu Ekspertów.
Skład
DHA - kwas dekozaheksaenowy z oleju z alg Ulkenia sp, oliwa z oliwek, wit. D (cholekalcyferol), żelatyna, glicerol-stabilizator, mieszanina tokoferoli - przeciwutleniacz.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.