Coloplast Sp. z o.o.

Comfeel Podstawowy

Substancje czynne:

Hydrocolloid

Dostępne dawki:

opatrunek leczniczy 20x20 cm 1 szt. 23,88 100%
opatrunek leczniczy 15x15 cm 1 szt. 14,15 100%
opatrunek leczniczy 10x10 cm 1 szt. 7,53 100%

Ostrzeżenia:

Ciąża - nie dotyczy
Nie dotyczy.

Opis:

Opis
Przed założeniem opatrunku, ranę należy oczyścić i przemyć. Następnie delikatnie osuszyć okolice rany. Dobór właściwego rozmiaru opatrunku zależy od wielkości rany. Opatrunek powinien być większy o 1-2 cm od brzegów rany. Przed założeniem należy go ogrzać w rękach tak, aby opatrunek nabrał temperatury zbliżonej do temperatury ciała pacjenta, będzie przez to bardziej elastyczny podczas zakładania. Po założeniu opatrunku na ranę należy go delikatnie przytrzymać przez około 30 sekund w celu lepszego jego przylegania. Opatrunki stosuje się do leczenia trudno gojących się ran, zawierają higroskopijne cząsteczki, pochodzące z naturalnej celulozy. Tworzą elastyczną, samoprzyleną powierzchnię pokrytą przez półprzepuszczalną błonę poliuretanową. Opatrunek utrzymuje optymalne, wilgotne środowisko w ranie sprzyjające naturalnemu procesowi gojenia. Pochłaniając wysięk z rany opatrunek przybiera postać żółtobrązowego żelu wypełniającego całą powierzchnię rany, chroniąc w ten sposób ziarninującą tkankę oraz zakończenia nerwowe. Opatrunek zapobiega również wydostawaniu się nieprzyjemnego zapachu, charakterystycznego dla zamkniętej , gojącej się rany. Opatrunki mają wbudowany system sygnalizowania zmiany opatrunku tzw."efekt sygnaliacji świetlnej". Opatrunek stosuje sie przy odleżynach, owrzodzeniach podudzi, oparzeniach, miejscach po pobraniu tkanki do przeszczepów, otarciach naskórka i innych powierzchniowych uszkodzeniach skóry. Nie stosować u pacjentów uczulonych na jeden lub kilka składników opatrunku, nie stosować przy odsłoniętych kościach, mięśniach i ścięgnach, nie stosować u pacjentów z infekcjami swoistymi, takimi jak gruźlica, kiła, trąd.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.