Nutricia Polska Sp. z o.o.

Bebilon HMF

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

prosz. 50 szt. 1 g 75,20 100%

Ostrzeżenia:

Ciąża - nie dotyczy
Nie dotyczy.

Opis:

Wskazania
Preparat jest dodatkiem do mleka kobiecego przeznaczonym do postępowania dietetycznego u niemowląt z małą i bardzo małą urodzeniową mc.
Dawkowanie
Zawartość saszetki dodać do 50 ml mleka kobiecego. Wymieszać wstrząsając energetycznie przez 30 do 60 sekund. Przygotowywać bezpośrednio przed spożyciem.
Uwagi
Należy stosować pod nadzorem i na zlecenie lekarza. Produkt nie nadaje się do wzbogacania mleka modyfikowanego przeznaczonego do karmienia niemowląt z małą i bardzo małą urodzeniową mc. Preparat nie może być jedynym źródłem pożywienia.
Działanie
Preparat wzbogaca mleko w białko, składniki mineralne (szczególnie wapń i fosfor), witaminy i pierwiastki śladowe, a także zwiększa wartość energetyczną mleka matki.
Skład
1 sasz. zawiera: białko 0,4 g, węglowodany 1,5 g, tłuszcz 0 g, błonnik 0 g, sód 10 mg, potas 20 mg, chlorki 7,3 mg, wapń 32 mg, fosfor 22 mg, magnez 3 mg, cynk 0,2 mg, miedź 16 µg, mangan 4 µg, jod 5,4 µg, witamina A 63 µg, witamina D 2,4 µg, witamina E 1,3 mg, witamina K 3,1 µg, witamina B1 0,07 mg, witamina B2 0,09 mg, niacyna 1,2 mg, kwas pantotenowy 0,37 mg, witamina B6 0,06 mg, kwas foliowy 24 µg, witamina B12 0,1 µg, biotyna 1,3 µg, witamina C 6 mg. Cytrynian potasu, cytrynian magnezu, maltodekstryna, hydrolizat białka serwatkowego (z mleka), hydrolizat kazeiny (z mleka), glicerofosforan wapnia, cytrynian sodu, mleczan wapnia, Chlorek potasu, kwas L-askorbinowy, octan DL-alfa-tokoferolu, nikotynamid, cholekalcyferol, octan retinylu, siarczan cynku, D-pantotenian wapnia,fitomenadion, ryboflawina, cyjanokobalamina, chlorowodorek tiaminy, chlorowodorek pirydoksyny, siarczan miedzi, kwas foliowy, siarczan manganu, jodek potasu, D-biotyna. Wartość energetyczna: 8 kcal.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.