Exeltis Poland Sp. z o.o.

Abiofem

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

żel dopochwowy 7 aplik. 5 ml 38,59 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Wyrób medyczny zawiera: wodę, kwas mlekowy, glikogen, olejek z majeranku hiszpańskiego (thymus mastichina), trietanoloamina, karbomer, glikol propylenowy, oksyetylenowany uwodorniony olej rycynowy. Wyrób medyczny zawiera kwas mlekowy, który skutecznie neutralizuje krępujący nieprzyjemny zapach i przywraca prawidłowe pH pochwy. Zawiera również glikogen, który jest źródłem składników odżywczych dla bakterii kwasu mlekowego. Prawidłowe pH oraz obecność składników odżywczych umożliwia wzrost działających ochronnie bakterii kwasu mlekowego i przywraca naturalną równowagę w pochwie. Powoduje to skuteczne zmniejszanie nieprawidłowej wydzieliny, łagodzenie uczucia dyskomfortu oraz zapobiega powracaniu nieprzyjemnego zapachu. Bezpieczny do stosowania w czasie ciąży oraz podczas menstruacji. Zalecany dla kobiet w wieku rozrodczym. Bez środków konserwujących i hormonów. Stosować wieczorem przed snem, w pozycji leżącej, aby zminimalizować ryzyko wycieku. Można zastosować wkładkę higieniczną na wypadek niewielkiego wycieku. Każdy aplikator jest szczelnie zamknięty i zawiera pojedynczą dawkę żelu, którą należy wycisnąć do pochwy. Zdjąć nasadkę. Umieścić całą szyjkę tuby w pochwie. Wycisnąć zawartość, utrzymując stały nacisk podczas wyjmowania tuby. Częstość stosowania zależy od potrzeb lub zaleceń lekarza. Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku. Nie należy stosować wyrobu medycznego w przypadku podrażnienia błony śluzowej pochwy. Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego. Podczas aplikacji możliwe jest lekkie pieczenie i/lub świąd, które szybko ustępują. W przypadku utrzymywania się dyskomfortu lub podrażnienia, zaleca się przerwać stosowanie wyrobu medycznego i skonsultować się z lekarzem. Wyrób medyczny nie jest przeznaczony do zapobiegania zakażeniom pochwy ani ich leczenia. W razie podejrzenia zakażenia, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Pewne rodzaje zapachu wydzieliny z pochwy mogą wskazywać na inne problemy. Należy zgłosić się do lekarza w przypadku stwierdzenia nietypowego zapachu, nadmiernie obfitej wydzieliny, bólu, dyskomfortu lub innych niepokojących objawów. Aplikatory są przeznaczone do jednokrotnego wykorzystania. Nie należy ponownie ich używać. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C , w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.