Valeant Sp. z o.o., sp.j.

Tasectan

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

kaps. 500 mg 15 szt. 23,00 100%
prosz. do przyg. płynu doust. 250 mg 20 sasz. 26,00 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Wyrób medyczny zawiera połączenie żelatyny i kwasu taninowego, które działa w sposób mechaniczny chroniąc zmienioną zapalnie błonę śluzową jelita dzięki zdolności tworzenia proteinowej, przylegającej do błony śluzowej warstwy ochronnej, która tworząc kompleksy z mukoproteinami odpowiedzialnymi za miejscowy stan zapalny, ułatwia ich precypitację i wydalanie z kałem. Taninian żelatyny, składnik wyrobu medycznego, nie ulega zmianie w żołądku i działa poprzez tworzenie ochronnej warstwy błony śluzowej jelita zmniejszając częstotliwość zdarzeń i czas trwania biegunki. Rozpuścić zawartość saszetki w szklance wody; można także dodać do soku owocowego lub jogurtu. Dorośli: 1-2 kaps. co 4-6 h do ustąpienia objawów. Dawkę można zwiększyć w razie potrzeby po konsultacji z lekarzem. Dzieci do 3 lat: 1 saszetka co 6 h do ustąpienia objawów. Dzieci w wieku 3-14 lat: 1-2 saszetki co 6 h do ustąpienia objawów. Należy zwrócić uwagę na następujące ostrzeżenia: stosowanie u dzieci: ponieważ nieznane są przypadki istotnych incydentów medycznych, nie ma konieczności konsultacji z lekarzem przed zastosowaniem wyrobu. Nie stosować wyrobu medycznego po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Nie wolno połykać kaps., jeśli blister jest otwarty lub uszkodzony, bądź jeśli saszetka jest otwarta lub uszkodzona. W przypadku utrzymującej się biegunki lub podrażnienia jelit, należy skonsultować się z lekarzem. Nie stwierdzono żadnych działań niepożądanych ani przeciwwskazań do stosowania wyrobu medycznego. Pomimo tego, że działania niepożądane po zastosowaniu wyrobu medycznego nie jest znane, nie zaleca się stosowania w okresie ciąży lub w pierwszych miesiącach karmienia piersią. Przed zastosowaniem wyrobu medycznego w ciąży lub podczas karmienia piersią, zawsze należ skonsultować się z lekarzem. Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła. Nie wolno zamrażać. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.