Nutricia Polska Sp. z o.o.

Nutrison

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

płyn do podawania do żołądka i jelit 100 kcal/100 ml 1 but. 500 ml X 100%
płyn do podawania do żołądka i jelit 100 kcal/100 ml but. 1000 ml X 100%
płyn do podawania do żołądka i jelit 100 kcal/100 ml but. 1500 ml X 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Wskazania
Do postępowania dietetycznego w przypadku niedożywienia związanego z chorobą u pacjentów wymagających żywienia dojelitowego przez dostęp sztuczny. Produkt jako jedyne źródło żywienia jest wskazany dla pacjentów o zwykłym poziomie zapotrzebowania energetycznego oraz białkowego. Są to m.in.: pacjenci niedożywieni lub zagrożeni niedożywieniem; pacjenci z dysfagią; pacjenci z anoreksją; pacjenci z demencją/otępieniem. Niedożywieni pacjenci poddawani zabiegom chirurgicznym w okresie okołooperacyjnym. Pacjenci z chorobami przewlekłymi. Niedrożność w obrębie górnego odcinka układu pokarmowego i zachowaną czynnością przewodu pokarmowego w dalszym odcinku.Pacjenci po zabiegach chirurgicznych głowy oraz szyi.
Dawkowanie
Doustnie lub przez zgłębnik: 1500-2000 ml na dobę pokrywa dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze.
Przeciwwskazania
Niedrożność mechaniczna lub porażenna przewodu pokarmowego, wstrząs. Nie stosować u niemowląt i pacjentów z galaktozemią.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Ostrożnie stosować u dzieci w wieku 2-7 rż.
Działanie
Preparat jest dietą do enteralnego żywienia klinicznego chorych wymagających diety normokalorycznej i ubogoresztkowej. Zawiera białko mleka krowiego (kazeinę), kwasy tłuszczowe, łatwo przyswajalne cukry, witaminy i składniki mineralne. Preparat został przygotowany w sposób zapewniający prawidłowe trawienie, wchłanianie i wykorzystanie zawartych składników. Nie zawiera laktozy i glutenu. Przy stosowaniu jako jedyne źródło pożywienia całkowicie pokrywa zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze oraz płyny.
Skład
100 ml płynu zawiera: 4 g białka, 12,3 g węglowodanów, 3,9 g tłuszczu; składniki mineralne: 100 mg sodu, 150 mg potasu, 125 mg chlorków, 80 mg wapnia, 72 mg fosforu, 23 mg magnezu, 0,18 mg miedzi, 0,33 mg manganu, 1,2 mg cynku, 1,6 mg żelaza, 0,1 mg fluorków, 13 µg jodu, 5,7 µg selenu, 6,7 µg chromu, 10,0 µg molibdenu oraz witaminy: 82,0 µg wit. A, 0,7 µg wit. D3, 1,3 mg wit. E, 5,3 µg wit. K1, 10,0 mg wit. C, 0,15 mg wit. B1, 0,16 mg wit. B2, 0,17 mg wit. B6, 0,21 µg wit. B12, 1,8 mg niacyny, 27 µg kwasu foliowego, 4 µg biotyny, 0,53 mg kwasu pantotenowego, 37 mg choliny. Osmolarność 260 mosmol/l. Wartość energetyczna 100 ml płynu: 420 KJ (100 kcal).

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.