Coloplast Sp. z o.o.

Biatain Ag Adhesive; -Non Adhesive; -Sacral

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

opatrunek leczniczy piankowy [przylepny w technologii hydrofiber z dodatkiem srebra] 18x18 cm 1 szt. X 100%
opatrunek leczniczy [przylepny] 15x15 cm 1 szt. 33,84 100% 12,84 30% 1
opatrunek leczniczy piankowy [przylepny w technologii hydrofiber z dodatkiem srebra] 23x23 cm 1 szt. X 100%
opatrunek leczniczy piankowy [nieprzylepny w technologii hydrofiber z dodatkiem srebra] 20x20 cm 1 szt. 62,34 100% 25,00 30% 1 Lek bezpłatny na receptę2
opatrunek leczniczy piankowy [nieprzylepny w technologii hydrofiber z dodatkiem srebra] 15x15 cm 1 szt. 38,01 100% 17,01 30% 1 Lek bezpłatny na receptę2
opatrunek leczniczy piankowy [nieprzylepny w technologii hydrofiber z dodatkiem srebra] 10x20 cm 1 szt. 32,90 100% 14,23 30% 1 Lek bezpłatny na receptę2
1) Przewlekłe owrzodzenia. 
2) Epidermolysis bullosa. 

Ostrzeżenia:

Ciąża - nie dotyczy
Nie dotyczy.

Opis:

Uwagi
Nie stosować u osób z nadwrażliwością na jony srebra.
Działanie i zastosowanie
Wskazany do stosowania w wielu rodzajach zakażonych ran z obfitym wysiękiem wymagających mocniejszego przyklejenia, tj. w owrzodzeniach podudzi, odleżynach, owrzodzeniach cukrzycowych, oparzeniach drugiego stopnia i miejscach pobrania tkanek do przeszczepu. Miękki, elastyczny opatrunek, bardzo wygodny w stosowaniu. Ścięte krawędzie zmniejszają ryzyko odciśnięć na skórze. Opatrunek piankowy skutecznie absorbuje i zatrzymuje wysięk z rany. Zapewnia to zachowanie optymalnego poziomu wilgotności dla gojenia ran. Opatrunek uwalnia srebro, które działając przeciwbakteryjnie, przyspiesza gojenie ran zakażonych. Opatentowany kompleks srebra o przedłużonym działaniu umożliwia równomierne rozprowadzenie jonów srebra o długotrwałym działaniu przeciwdrobnoustrojowym. Niezależne badania wykazały, że jest to opatrunek, który skutecznie zwalcza wszystkie rodzaje bakterii powszechnie występujących w zakażonych ranach trudno gojących. Badania kliniczne wykazały, że zainfekowane rany goją się szybciej przy użyciu opatrunków przeciwbakteryjnych. W kontakcie z wysiękiem unikalna trójwymiarowa struktura pianki dopasowuje się dokładnie do dna rany, co zwiększa chłonność - nawet pod uciskiem. Unikalna struktura pianki 3D pochłania wysięk pionowo i blokuje go wewnątrz swojej struktury, utrzymując optymalnie wilgotne środowisko leczenia rany. Lepsza absorpcja i zatrzymywanie wysięku minimalizuje ryzyko maceracji i wycieku. Opatrunek dobrze nadaje się do stosowania na rany wymagające mocniejszego przylegania, otoczone zdrową skórą.
Skład
Opatrunek składa się z miękkiego i wygodnego półprzepuszczalnego poliuretanu, zawiera również warstwę hydrokoloidową wokół brzegów, umożliwiającą mocniejsze przyleganie.
Sposób stosowania
Opatrunek należy przykleić bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsce.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.