Schülke & Mayr GmbH

Schulke Aquafiber

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

opatrunek leczniczy 10x10 cm 1 szt. 10,54 100%

Ostrzeżenia:

Ciąża - nie dotyczy
Nie dotyczy.

Opis:

Opis
To nowoczesny opatrunek hydrowłóknisty zbudowany z nietkanych włókien pochłaniających duże ilości wysięku. Przy zetknięciu się z wysiękiem z rany tworzy spójny żel który nie tylko wchłania szkodliwe komponenty jak wysięk, bakterie, płyny zamykając je w swojej strukturze. Pod wpływem cięcia nie traci swoich właściwości, co pozwala dostosować go do parametrów rany. Wymaga zastosowania opatrunku wtórnego. Wysokie właściwości sekwestracyjne wysoka wytrzymałość początkowa i końcowa hamowanie rozprzestrzeniania się płynu z rany czyste żelowanie wspomaganie procesu gojenia przez zapewnienie wilgotnego środowiska rany bezbolesne stosowanie. Skutecznie izoluje bakterie wywołujące zakażenie dzięki swym wysokim właściwościom sekwestracyjnym. Szybkość absorpcji i zachowanie opatrunku zapewnia, że wysięk jest absorbowany pionowo oraz sposób jego wykonania zmniejsza ryzyko maceracji skóry wokół rany do minimum. Występuje w postaci kompresów i taśmy. Dzięki właściwością żelującym nie przywiera do rany i delikatnie dostosowuje się do powierzchni rany. Jest wskazany do stosowania w ranach ostrych i przewlekłych charakteryzujących się umiarkowanym i obfitym wysiękiem oraz do kontroli ran powierzchownych charakteryzujących się niewielkim wysiękiem, owrzodzenia goleni odleżyny owrzodzenia tętnicze pooperacyjne rany chirurgiczne, owrzodzenia w zespole stopy cukrzycowej rany głębokie rany po opracowaniu chirurgicznym oparzenia powierzchowne.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.