Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o.

Visine® Suche Oczy

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

krople żelowe 1 but. 10 ml 20,22 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Produktu nie stosować, w przypadku alergii na jakikolwiek ze składników, leżeli pojawi się dyskomfort lub podrażnienie, należy zaprzestać stosowania produktu. Produktu nie stosować równocześnie z lekami lub innymi preparatami aplikowanymi do oczu, ponieważ może to zmodyfikować jego działanie. Nie zaleca się stosowania preparatu podczas noszenia soczewek kontaktowych. Unikać dotykania końcówki pojemnika i nie dopuszczać do jej kontaktu z powierzchnią oka. Nie myć końcówki pojemnika środkami czyszczącymi.
Działanie i zastosowanie
Łagodzenie objawów suchych oczu związanych z czynnikami środowiskowymi. Preparat zawiera trzy składniki, przeznaczone do współdziałania z trzema warstwami naturalnej powłoki łzowej oczu. Preparat zawiera składnik lipidowy, tworzący zewnętrzną warstwę ochronną, która jak udowodniono, pomaga zapobiegać odparowaniu łez, wywołującemu suchość. Preparat opracowany został jako krople żelowe, które w chwili zetknięcia z okiem przekształcają się w płyn zapewniając wilgoć, natychmiastową kojącą ulgę i ochronę. Regularne stosowanie preparatu może, po określonym czasie, doprowadzić do poprawy stanu oczu. Butelka produktu została zaprojektowana w celu kontroli wielkości kropli zakrapianych do oczu redukując możliwość ściekania po policzkach nadmiaru kropli, i, co ważniejsze, ograniczając do minimum niewyraźne widzenie.
Skład
Każda buteleczka 10 ml zawiera powidon K25, karbomer 974P, średniołańcuchowe triglicerydy, chlorek benzalkonium, glicerol (85%), 3-hydrat octanu sodu, trometamol i wodę.
Sposób stosowania
Przed zakropieniem do oczu zalecane jest umycie rąk. Przechylić głowę do tyłu i delikatnie wycisnąć po 1 kropli do każdego oka. Zalecane jest, aby po zastosowaniu mrugnąć 3-4 razy w celu pełnego rozprowadzenia produktu po powierzchni oka i uzyskania maksymalnej korzyści z preparatu. W przypadku wkroplenia do oczu dodatkowych kropli u niektórych osób cierpiących na suchość oczu po zastosowaniu może pojawić się symptom niewyraźnego widzenia. Jest to objaw normalny i powinien ustąpić po mruganiu. Zastosowanie więcej niż 1 kropli do każdego oka nie przynosi żadnej dodatkowej korzyści. Po użyciu dokładnie zakręcić. Używać 3-4x/dobę.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.