Aristo Pharma Sp. z o.o.

Glamid żel

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

żel 1 tuba 50 g 29,25 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Kosmetyk zawiera: Nicotinamide (Vitamin B3) 4%, Glycolic acid 1%, Salicylic acid 0,5%.Substancje pomocnicze: Aqua, Propylene glycol, Glycerin, Glyceryl polymethacrylate, PVM/MA copolymer, Triethanolamine, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA. Żel łączy działanie trzech substancji aktywnych, które są skuteczne w pielęgnacji cery trądzikowej. Nikotynamid (Nicotinamide) 4%: nikotynamid jest aktywną formą wit. B3 (niacyna), posiada działanie przeciwzapalne. Kwas glikolowy (Glycolic acid) 1%: posiada delikatne, keratolityczne działanie nawilżające oraz odbudowujące. Powoduje łagodne złuszczanie (peeling) martwych komórek z powierzchni skóry oraz otwiera zatkane pory. Poprawia także strukturę i wygląd skóry oraz zmniejsza blizny potrądzikowe. Kwas salicylowy (Salicylic acid) 0,5%: posiada delikatne, keratolityczne, bakteriobójcze, komedolityczne i przeciwzapalne działanie. Powoduje łagodne złuszczanie (peeling) martwych komórek z powierzchni skóry oraz otwiera zatkane pory, neutralizując jednocześnie bakterie gromadzące się wewnątrz. Zapobiega ponownemu zatykaniu się porów. Umożliwia wzrost komórek i zapobiega tworzeniu się nowych zmian trądzikowych. Żel stosuje się w pielęgnacji skóry trądzikowej. Żel znajduje zastosowanie w łagodnej oraz umiarkowanej zapalnej postaci trądziku. W ciężkich formach trądziku żel jest stosowany jako kosmetyk wspomagający w terapii z zastosowaniem retinoidów lub antybiotyków. Całkowicie usunąć makijaż (jeśli został wcześniej wykonany). Oczyścić skórę za pomocą mydła i ciepłej wody, następnie delikatnie osuszyć. Na skórę nałożyć cienką warstwę. Żel wystarczającą do pokrycia danego obszaru i delikatnie rozprowadzić. Po zastosowaniu żel należy umyć ręce. Żel jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego. Żel należy stosować 2x/dobę (rano i wieczorem). Zanim pojawi się pełny efekt działania kosmetyku może minąć kilka tyg. W celu uzyskania widocznej poprawy, należy stosować kosmetyk przez co najmniej 6 tyg.Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników kosmetyku. Stosując kosmetyk należy unikać kontaktu z oczami, ustami i nosem oraz innymi błonami śluzowymi. W ciągu kilku pierwszych tyg. stosowania kosmetyku może wystąpić uczucie kłucia, pieczenie oraz zaczerwienienie skóry. Objawy zazwyczaj znikają po przyzwyczajeniu się skóry do kosmetyku. Jeśli objawy podrażnienia nie ustąpią, należy zmniejszyć częstotliwość lub całkowicie zaprzestać stosowania kosmetyku. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.