SOLINEA SP.Z O.O.,SP.KOM

Ectodose

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

roztw. do inhal. z ektoiną 20 amp. 2,5 ml 31,90 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Wyrób medyczny zawiera: ektoina 1,3% (Ectoin®), sól morska, woda. Astma alergiczna i niealergiczna, zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc. Wyrób medyczny zawierający ektoinę (Ectoin®), naturalną cząsteczkę chroniącą komórki przed oddziaływaniem szkodliwych czynników, łagodzącą stany zapalne i stabilizującą błony komórkowe. Wyrób medyczny chroni i nawilża błonę śluzową dróg oddechowych, np. przy kontakcie z pyłami, pyłkami, kurzem lub suchym powietrzem w ogrzewanych bądź klimatyzowanych pomieszczeniach. Wyrób medyczny zapobiega występowaniu objawów reakcji alergicznych ze strony układu oddechowego u osób cierpiących np. na astmę alergiczną, alergiczny nieżyt nosa itp. W leczeniu wspomagającym objawów zapalenia oskrzeli wyrób medyczny zapobiega wysychaniu błon śluzowych i rozrzedza gęsty śluz ułatwiając odkrztuszanie. Wyrób medyczny może być podawany za pomocą nebulizatora pneumatycznego, siateczkowego i ultradźwiękowego. Nie zawiera środków konserwujących. O ile lekarz nie zaleci inaczej, wyrób medyczny należy inhalować przy użyciu nebulizatora maks. 2x/dobę, w pojedynczej dawce wynoszącej 2,5 ml. Przed inhalacją wyrobu należy upewnić się, że inhalator jest czysty i nie ma na nim zabrudzeń. Dzieci do 10 rż. powinny stosować wyrób pod nadzorem osoby dorosłej. Oderwać amp. zawierającą 1 dawkę wyrobu i otworzyć ją poprzez przekręcenie górnej części. Zawartość amp. wlać do nebulizatora (pojemnika na lek). Ze względów produkcyjnych na dnie amp. może pozostać mała ilość płynu. Używać inhalatora zgodnie z instrukcją producenta. W przypadku dzieci w wieku do 2 lat inhalacja roztw. może wymagać zastosowania specjalnego sprzętu (np. dopasowanej maski dla dzieci). Należy wówczas stosować sprzęt zalecany przez producenta nebulizatora. Roztw. należy inhalować powoli. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik wyrobu. Nie należy stosować w przypadku utrzymujących się urazów, np. po operacji w obrębie układu oddechowego. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na ektoinę lub inne składniki wyrobu. W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów ubocznych należy niezwłocznie przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem. Jak każdy wyrób przeznaczony do inhalacji może wywołać skutki uboczne. W pojedynczych przypadkach nie można wykluczyć niekorzystnego wpływu na występującą astmę. Pomiędzy zastosowaniem dawki wyrobu a inhalacją innego wyrobu medycznego lub leku, należy zachować przynajmniej 15-minutowy odstęp czasu. W przypadku ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem wyrobu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.