Almirall Sp. z o.o.

Pedicul Hermal®

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

płyn na skórę głowy 1 poj. 100 ml 28,09 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Uwagi
Preparat jest jednakowo odpowiedni dla dzieci i dla dorosłych.
Przeciwwskazania
Nie wolno stosować preparatu w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na dimetykon.
Ciąża i laktacja
Preparat może być stosowany u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Zastosowanie
Preparat jest stosowany do zwalczania wszawicy głowy. Pozostałe wszy i gnidy zostają skutecznie wyczesane. W ten sposób, rozprzestrzenianie i rozmnażanie pasożytów zostaje zahamowane.
Skład
Płyn zawiera 100% dimetykonu.
Sposób stosowania
Ilość płynu zależy od długości i gęstości włosów. Produkt nakładać na suche włosy i masować aż do całkowitego zwilżenia płynem skóry głowy i włosów. Podczas wykonywania tej czynności należy zachować ostrożność, aby produkt nie dostał się do oczu. Po nałożeniu płynu pozostawić płyn na włosach przez 10 min. Po upływie 10 min., za pomocą załączonego grzebienia należy wyczesać włosy, pasmo po paśmie. Następnie należy dokładnie umyć włosy raz lub dwa razy ciepłą wodą i zwykłym szamponem. W ciągu następnych 10 dni należy regularnie sprawdzać, czy obecne są wszy lub gnidy na włosach lub skórze głowy. W przypadku ponownego stwierdzenia wszy lub gnid należy jednorazowo zabieg powtórzyć.
Właściwości
Płyn przeciwko wszawicy, który jest wyrobem medycznym umożliwiającym skuteczne i nietoksyczne usuwanie wszawicy głowy i jajeczek wszy (nazywanych gnidami). Składnik dimetykon (olej silikonowy), dzięki specjalnym właściwościom fizycznym blokuje oddechowe przetchlinki (otwory oddechowe) wszy i gnid. Po 10 minutach od zastosowania preparatu wszy ulegają uduszeniu, a dalsze dojrzewanie gnid zostaje skutecznie zatrzymane.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.