Almirall Sp. z o.o.

Tanno-Hermal Lotio

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

płyn do stos. na skórę 1 poj. 100 g 22,95 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
100 g płynu zawiera: 19,5 g talku, 15 g tlenku cynku, 1 g garbniki syntetyczne (tanina). Wyrób osusza objęte stanem zapalnym, sączące partie skóry, przyspieszając zamykanie się ran i odbierając w ten sposób pożywkę bakteriom i grzybom, jak również ogranicza dalsze rozprzestrzenianie się infekcji skórnej. Dodatkowo, powstanie bariery ochronnej zmniejsza swędzenie i podrażnienie. Wyrób chroniąc skórę umożliwia jej regenerację. Stosować do osuszania sączących wydzielin z ran, spowodowanych infekcyjnymi, swędzącymi powierzchniowymi chorobami skóry. Polecany jest szczególnie do stosowania w fałdach skóry (pachy, okolice narządów rodnych i odbytu, pod piersiami, między udami, między palcami rąk i stóp), jako środek wspomagający przy pieluszkowym zapaleniu skóry oraz do miejscowego leczenia swędzących i sączących wysypek skórnych. Wyrób stosowany jest też w leczeniu nadmiernego pocenia się. Talk i tlenek cynku zawarte w wyrobie ułatwiają szczególnie osuszanie pęcherzyków wypełnionych płynem, np. przy ospie wietrznej i opryszczce wargowej tzw. "zimnie", dodatkowo łagodząc swędzenie i sączenie. Wyrób przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Po silnym wstrząśnięciu butelką należy nanieść cienką warstwę wyrobu na zmienione chorobowo partie skóry zależnie od potrzeb, kilka razy dziennie. Wyrób może być aplikowany częściej, o ile jest to konieczne. Z reguły leczenie trwające około 1-2 tyg. jest wystarczające. Wyrób można stosować przez dłuższy czas - np. w przypadku nadmiernego pocenia się można stosować przez kilka tyg. Wyrobu medycznego nie wolno stosować u osób z rozpoznanym uczuleniem na garbniki syntetyczne (taninę), parahydroksybenzoesany i ich estry (parabeny: E 214 - E 219) lub na pozostałe składniki wyrobu. Nie wolno stosować wyrobu do oczu. Wyrób można stosować podczas ciąży i karmienia piersią. Nie ma żadnych ograniczeń stosowania wyrobu u dzieci i osób starszych. Wyrób może być używany niezależnie od wieku pacjenta.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.