Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA

Help4Skin Gojenie Ran

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

żel hydrokoloidowy [spray] 1 op. 75 g 38,80 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Wyrób medyczny zawiera kwaśny koloidalny karbomer, kamozynę, wodę, benzoesan sodu, sorbinian potasu. Wyrób medyczny przyspiesza gojenie ran; działa przeciwbólowo; pomaga uniknąć infekcji; reguluje prawidłowy poziom wilgotności rany; zmniejsza ryzyko powstania blizn i strupów. To wyrób medyczny, który w sposób pośredni przyspiesza gojenie ran poprzez regulację ich mikro środowiska. Wyrób medyczny zawiera karbomer stabilizowany karnozyną, peptydem występującym naturalnie w skórze. W przypadku ran suchych takich jak otarcia i rany chirurgiczne ma działanie okluzyjne: hamuje parowanie i zmniejsza utratę płynu przez naskórek. Karnozyna buforuje kwaśne polimery, dzięki czemu działa jako przeciwutleniacz. Karbomer pochłania nadmiar płynu z wilgotnych, sączących się ran oraz schładza i zmiękcza miejsce kontaktu z plastrem i/lub bandażem. Wyrób medyczny zapewnia bezbolesną zmianę opatrunku. Można stosować u dzieci powyżej 2 lat. Nie używać w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników. W bardzo rzadkich przypadkach zgłaszano wystąpienie podrażnienia skóry. W przypadku wystąpienia podrażnienia lub reakcji alergicznej należy natychmiast przerwać stosowanie. Trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować wyrobu na twarz, oczy, powieki oraz błony śluzowe. Do użytku zewnętrznego. Przy pierwszym zastosowaniu żelu w sprayu z powodu niewielkiego nadciśnienia strumień może być za silny. Dlatego zaleca się jednorazowe, krótkie naciśnięcie końcówki pojemnika i skierowanie jej na inną powierzchnię niż ranę. Następnie można stosować bezpośrednio na ranę.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.