VITIS Pharma Sp. z o.o.

DicoSTOP

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

prosz. doust. 10 sasz. 15 g 18,47 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Wyrób medyczny zawiera diosmektyt (1,5 g), wodę oczyszczoną, EDTA, gumę karaya, metyloparaben sodowy, estry sacharozy i kwasów tłuszczowych, aromaty, kwas cytrynowy, benzoesan sodowy, sukralozę. Diosmektyt to naturalna glinka o strukturze cienkich nakładających się na siebie krystalicznych płytek, posiadających dużą zdolność chłonną, co umożliwia absorpcję płynów obecnych w świetle jelita wraz z obecnymi w nim bakteriami i wirusami, zagęszczanie konsystencji stolca i spowolnienie wydalania. Diosmektyt zawarty w wyrobie medycznym łączy się z glikoproteinami warstwy śluzowej pokrywającej ścianę przewodu pokarmowego, zmieniając ich charakterystykę fizyczną, tworząc chłonny żel, który chroni przed nadmiernym wydzielaniem kwasu i substancjami drażniącymi żołądek, a także stanowi barierę przeciw mechanizmom zapalnym. Wyrób medyczny do stosowania u dzieci powyżej 1. rż. Dzieci w wieku 6-12 lat: 1 sasz. 2-3x/dobę. Dzieci w wieku 1-6 lat: 1 sasz. 1-2x/dobę. Każda sasz. może być użyta tylko raz po jej otwarciu. Energicznie ugnieść zawartość sasz. przed jej otwarciem. Wyrób może być przyjmowany bezpośrednio lub rozpuszczony w szklance wody lub w innych napojach (sok, jogurt). Po otwarciu, zawartość sasz. powinna być przyjęta w całości, wyrób jest jednorazowego użycia. Wszelkie pozostałości roztw. nie mogą być przyjęte później w ciągu dnia. W przypadku małych dzieci, zawartość sasz. można podać w butelce do karmienia, po zmieszaniu z 50 ml wody lub innego napoju, podzieloną na 2-3 dawki w ciągu dnia. Możliwe jest także dodanie wyrobu medycznego do pokarmów półpłynnych. Doradza się przyjmowanie wyrobu pomiędzy posiłkami. W leczeniu ostrej biegunki należy stosować doustny płyn nawadniający (DPN) w celu uniknięcia odwodnienia. Nie są znane żadne działania niepożądane związane z przewlekłym stosowaniem tego wyrobu. W przypadku przedawkowania może wystąpić zaparcie. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, innych od wyżej wymienionych, prosimy skontaktować się z lekarzem.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.