Bonimed Laboratorium Medycyny Naturalnej

Cardiobonisan Ojca Grzegorza

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

mieszanka ziołowa do zaparzania 1 op. 100 g 15,00 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Wskazania
Tradycyjny środek stosowany pomocniczo w chorobach serca o podłożu nerwicowym, w stanach łatwego męczenia się, w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca nie wymagającej jeszcze stosowania innych leków. Polecany jest również w leczeniu łagodnych postaci zwolnienia rytmu zatokowego serca i choroby wieńcowej.
Dawkowanie
1 torebkę (5 g) zalać szklanką wrzącej wody, przykryć i naparzać przez okres 10 min. Przygotowany napar pić 1-3x/dobę.
Uwagi
Mieszanka może wywierać wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu. Preparat może spowolnić szybkość reakcji, należy o tym pamiętać w sytuacjach, gdy wymagane jest zachowanie szczególnej uwagi i nie prowadzić pojazdów mechanicznych przez przynajmniej 2 h po wypiciu naparu.
Przeciwwskazania
Uczulenie na składniki mieszanki. Nie zaleca się stosowania mieszanki u chorych z obrzękami spowodowanymi niewydolnością serca i nerek.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
W przypadku nasilonych dolegliwości sercowych pacjent powinien się zgłosić do lekarza.
Interakcje
Brak danych.
Ciąża i laktacja
Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i laktacji. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią; substancje gorzkie zawarte w szyszkach chmielu i korzeniu kozika mogą przechodzić do mleka matki.
Działania niepożądane
Brak danych.
Przedawkowanie
Przy przedawkowaniu mogą wystąpić nudności i bóle głowy. Zaleca się wówczas wpicie większej ilości wody mineralnej.
Działanie
Napar z mieszanki wykazuje łagodne działanie uspokajające oraz nasercowe. Substancje przechodzące do naparu z korzenia kozłka, liścia melisy oraz szyszek chmielu odpowiedzialne są za działanie uspokajające, co zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen. Napar z kwiatostanu głogu działa tonizująco na krążenie wieńcowe, zwiększa przepływ krwi przez naczynia wieńcowe serca, wykazuje łagodne działanie inotropowe dodatnie na mięsień sercowy. Przyjmuje się, że substancjami odpowiedzialnymi za działanie są flawonoidy - hiperozyd, witeksyna oraz oligomeryczne procyjanidyny. Wyraźne działanie naparu z kwiatostanu głogu zaznacza się jednak po dwu tygodniach stosowania mieszanki. Systematyczne stosowanie preparatu wpływa też normalizująco na łagodne nadciśnienie tętnicze.
Skład
100 g mieszanki zawiera: Solidaginis herba 30 g, Yalenanae radix 15 g, Polygoni avicularis herba 5 g, heonuri herba 15 g, Crataegi inflorescentia 20 g, Melissae folium 10 g, Lupuli strobilus 5 g.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.