Ambra Group s.c.

MD-KNEE

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

inj. [roztw.] 10 amp. 2 ml 429,00 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Wyrób medyczny ma za zadanie usprawnić ruchy przyczyniając się do ograniczenia fizjologicznego procesu degeneracji stawów i tkanek oraz do zrównoważenia uszkodzeń spowodowanych przez: starzenie się, wady postawy, przewlekłe choroby towarzyszące, urazy i obrażenia, czynniki zanieczyszczające. Wyrób medyczny wpływający na poprawę ruchomości kolana. Jego podstawowym działaniem terapeutycznym jest: efekt bariery, działanie smarujące, wsparcie mechaniczne przy podawaniu innych leczniczych substancji farmakologicznych. Wyrób medyczny, który może być stosowany przez w wykwalifikowany personel medyczny w publicznych i prywatnych placówkach opieki zdrowotnej w celu: poprawy funkcji ruchowych kolana, wspomagania rozciągliwości mięśni, uśmierzenia bólu występującego podczas ruchu kolana. Sposób użycia: 1 zabieg raz w tyg. przez 10 tyg. Metoda iniekcji okołostawowej: (miejsce wkłucia musi być sterylne; wprowadzić igłę na głębokość 2-4 mm). W tym celu zaleca się wykorzystanie następujących materiałów i przyrządów: materiały do aseptycznego przygotowanie powierzchni skóry: sterylne rękawiczki, roztw. jodyny, roztw. alkoholu, sterylne gaziki, chlorek etylu w sprayu do skóry. Igły: sterylne 27 G. Strzykawki: rozmiar 5 lub 10 cc, w zależności od objętości roztw. do wstrzyk. Metoda iniekcji dostawowej: w tym celu zaleca się wykorzystanie następujących materiałów i przyrządów: materiały do aseptycznego przygotowanie powierzchni skóry: sterylne rękawiczki, roztw. jodyny, roztw. alkoholu, sterylne gaziki, chlorek etylu w sprayu do skóry. Zaleca się zastosowanie znieczulenia miejscowego na skórze w okolicy wykonywania zabiegu. Igły: sterylne 22 G. Strzykawki: rozmiar 2 cc, zgodnie z objętością roztw. do wstrzyk.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.