Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA

Softeye Blepha

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

chusteczki okulistyczne 14 szt. 30,83 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Jednorazowe chusteczki z naturalnej bawełny, nasączone roztworem zawierającym Hy-Ter® (hialuronian sodu i naturalny ekstrakt z drzewa herbacianego) i aloes - o działaniu oczyszczającym, zmiękczającym, kojącym i udrażniającym. Formuła opiera się na naturalnych składnikach przeciwzapalnych i odkażających, dzięki czemu produkt ten przynosi szybką ulgę. Właściwa higiena powiek jest kluczowa w przypadku potencjalnego i trwającego stanu zapalnego i infekcji. Dzięki zastosowaniu formuły Hy-Ter® wyrób medyczny jest wskazany do higieny powiek i rzęs, a także pomocniczo: jako środek odkażający przed i po zabiegach chirurgicznych, w leczeniu bakteryjnego i alergicznego zapalenia spojówek, w zapaleniu powiek i spojówek. Sposób używania: 1. Umyj dokładnie ręce. Otwórz saszetkę korzystając z nacięcia i wyjmij chusteczkę. 2. Rozłóż chusteczkę i delikatnie oczyść powieki i rzęsy w kierunku od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego, cały czas trzymając oko zamknięte. 3. Powtarzaj czynność przez kilka minut, aby usunąć wydzielinę z oka lub inne pozostałości (smog, kurz, puder itp.). Niektórzy pacjenci odczuwają lekkie, szybko przemijające uczucie pieczenia w trakcie stosowania wyrobu lub tuż po zakończeniu. Używaj jednej chusteczki na jedno oko. Po użyciu umyj ręce. Nie przemywaj oka po zastosowaniu produktu. Ciepły kompres: aby produkt skuteczniej usunął wydzielinę z oka, zanurz zamkniętą saszetkę z chusteczką w ciepłej wodzie (o temperaturze nieprzekraczającej 45°C) na dziesięć minut. Po ogrzaniu chusteczka musi być natychmiast wykorzystana jako kompres. Zimny kompres: aby wzmocnić uczucie ulgi dla oka, szczególnie w przypadku zaczerwienienia lub obrzęku powiek, należy schłodzić zamkniętą saszetkę w niskiej temperaturze (nie niższej niż 5°C) przez dziesięć minut. Przyjazny dla oka skład produktu umożliwia stosowanie go również przez osoby noszące soczewki kontaktowe. Możliwe działania niepożądane. Nie stwierdzono żadnych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem wyrobu medycznego. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek działania niepożądanego należy skontaktować się z lekarzem. Ostrzeżenia i środki ostrożności. Do użytku zewnętrznego: do stosowania wyłącznie w okolicach oka, przy zamkniętych oczach. Nie stosować produktu w przypadku zdiagnozowanej nadwrażliwości na dowolny jego składnik. W razie utrzymującego się uczucia pieczenia należy przerwać stosowanie. Każda saszetka jest przeznaczona do jednorazowego użytku, należy otworzyć ją bezpośrednio przed zastosowaniem. Nie stosować ponownie częściowo zużytej chusteczki, aby uniknąć zanieczyszczenia produktu i osłabienia jego skuteczności. Nie stosować, gdy saszetka jest niedomknięta i/lub opakowanie jest uszkodzone. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Produktu nie należy połykać.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.