Bionorica Polska Sp. z o.o.

Canephron®

Dostępne dawki:

tabl. draż. 18 mg+ 18 mg+ 18 mg 60 szt. X 100%

Ostrzeżenia:

Światło
Jednym z niepożądanych działań leku jakie mogą wystąpić jest nadwrażliwość na światło.
Ciąża - trymestr 1 - Kategoria B
Badania na zwierzętach nie wskazują na istnienie ryzyka dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną u ludzi, lub badania na zwierzętach wykazały działanie niepożądane na płód, ale badania w grupie kobiet ciężarnych nie potwierdziły istnienia ryzyka dla płodu.
Ciąża - trymestr 2 - Kategoria B
Badania na zwierzętach nie wskazują na istnienie ryzyka dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną u ludzi, lub badania na zwierzętach wykazały działanie niepożądane na płód, ale badania w grupie kobiet ciężarnych nie potwierdziły istnienia ryzyka dla płodu.
Ciąża - trymestr 3 - Kategoria B
Badania na zwierzętach nie wskazują na istnienie ryzyka dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną u ludzi, lub badania na zwierzętach wykazały działanie niepożądane na płód, ale badania w grupie kobiet ciężarnych nie potwierdziły istnienia ryzyka dla płodu.

Opis:

Wskazania
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego okresu stosowania. Lek jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym, stosowanym wspomagająco jako leczenie uzupełniające łagodnie przebiegających chorób zapalnych dróg moczowych oraz zapobiegawczo w osadzania się piasku nerkowego.
Dawkowanie
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: po 2 tabl. draż. 3x/dobę (całkowita dawka dobowa wynosi 6 tabl.). Dzieci. Lek nie powinien być podawany dzieciom w wieku poniżej 12 lat. Czas trwania leczenia. Lek może być stosowany przez okres do 4 tyg. (w celu dalszego stosowania, po upływie 3 tyg. należy skonsultować się z lekarzem). Terapię lekiem można powtórzyć u pacjentów, u których w przeszłości, w ciągu 3 m-cy od zakończenia poprzedniego leczenia nie nastąpił nawrót infekcji dróg moczowych. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po około 7 dniach, pacjent powinien dalsze leczenie skonsultować z lekarzem.
Uwagi
Tabl. należy połykać w całości i popić niewielką ilością wody (np. szklanką wody). Podczas stosowania leku zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.
Przeciwwskazania
Nie wolno stosować leku w przypadku występowania wrzodów żołądka i nadwrażliwości na substancje czynne, inne rośliny z rodziny selerowatych (np. anyż, koper włoski), anetol (składnik olejków eterycznych np. anyżu lub selera) lub na którekolwiek z substancji pomocniczych tego leku. Leku nie wolno stosować w przypadku obrzęków spowodowanych zaburzeniami serca lub nerek i/lub jeśli zmniejszenie ilości przyjmowanych płynów zostało zalecone przez lekarza.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
W przypadku utrzymującej się gorączki, skurczów, krwi w moczu, problemów z oddawaniem moczu lub ostrego zatrzymania moczu, wymagane jest przeprowadzenie diagnostyki różnicowej oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedoborem sacharazy-izomaltazy, rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy lub niedoborem laktazy (typu Lappa) nie powinni przyjmować produktu leczniczego. 1 tabl. draż. zawiera około 0,2 g łatwo przyswajalnych węglowodanów. Lek nie powinien być podawany dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Interakcje
Interakcje z innymi lekami nie są znane.
Ciąża i laktacja
Dotychczasowe badania na zwierzętach nie wskazują na szkodliwy wpływ na rozrodczość i rozwój. Dane na temat stosowania leku u kobiet w ciąży są ograniczone. Ze względu na bezpieczeństwo, należy unikać stosowania leku u kobiet w ciąży. Brak inf. na temat przenikania leku lub substancji czynnych/metabolitów leku do mleka ludzkiego. Ponieważ nie można wykluczyć ryzyka, nie należy stosować leku podczas karmienia piersią. Brak danych na temat wpływu na płodność u ludzi. Dotychczas wykonane badania na zwierzętach nie wykazały wpływu na płodność zarówno u samców jak i samic.
Działania niepożądane
Zaburzenia żołądka i jelit: (często) zaburzenia żołądkowo-jelitowe, np. nudności, wymioty, biegunka. Zaburzenia układu immunologicznego: (nieznana) reakcje alergiczne/nadwrażliwości. W przypadku wystąpienia pierwszych objawów nadwrażliwości lub alergii należy przerwać stosowanie produktu.
Przedawkowanie
Przypadki przedawkowania leku nie są znane. W razie przedawkowania należy zastosować leczenie objawowe.
Działanie
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w oparciu o długoletnią tradycję.
Skład
1 draż. zawiera: 18 mg korzenia lubczyka, 18 mg centurii pospolitej, 18 mg liści rozmarynu.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.