Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA

Softeye Lipid

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

emulsja 20 poj. 0,3 ml 35,88 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Sterylna emulsja do oczu zawierająca naturalne lipidy, bez konserwantów. Wskazania: emulsja nawilża i nawadnia powierzchnię oka łagodząc objawy suchości i dyskomfortu ze strony oczu różnego pochodzenia. Emulsja jest wskazany do stosowania w łagodzeniu dyskomfortu ze strony oczu związanego ze stosowaniem soczewek kontaktowych. Skład: olej sojowy, naturalne fosfolipidy, trometamol, glicerol, woda oczyszczona. Wyrób medyczny to mlecznobiała emulsja do oczu zawierająca wodę oraz mieszaninę naturalnych lipidów o właściwościach nawilżających i nawadniających powierzchnię oka. Po podaniu do worka spojówkowego zarówno wodne, jak i lipidowe składniki preparatu łączą się z filmem łzowym tworząc barierę ochronną, która ogranicza odparowywanie. Dawkowanie i sposób podawania: zakraplać 1 kroplę preparatu do worka spojówkowego 4x/dobę lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Wskazówki dotyczące stosowania. 1. Przed zastosowaniem należy umyć/zdezynfekować ręce. 2. Upewnić się, że pojemnik jednodawkowy jest nienaruszony. 3. Oderwać pojemnik jednodawkowy od paska. 4. Otworzyć, przekręcając i odrywając górną część. 5. Zakroplić preparat do oka, unikając dotykania oka lub jakiejkolwiek innej powierzchni końcówką pojemnika. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki produktu. Środki ostrożności i ostrzeżenia: nie stosować produktu, jeśli pojemnik jednodawkowy jest otwarty lub uszkodzony. Zawartość pojemnika jednodawkowego należy zużyć bezpośrednio po otwarciu. Wszelkie pozostałości produktu nie mogą być używane, ponieważ emulsja nie zawiera konserwantów, a pozostałości produktu mogą ulec zanieczyszczeniu, tym samym narażając oko na ryzyko zakażenia. Po otwarciu zaleca się przechowywanie pozostałych pojemników jednodawkowych w tej samej aluminiowej torebce. Pojemniki jednodawkowe należy wykorzystać w ciągu 20 dni po otwarciu aluminiowej torebki. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C. Nie zamrażać. Nie stosować produktu po upływie terminu ważności. Nie wyrzucać zużytego produktu do środowiska naturalnego. Produkt powinien być podawany dzieciom i osobom o ograniczonych zdolnościach manualnych jedynie pod nadzorem odpowiedzialnej osoby dorosłej. Badania zgodności wykazały, że produkt nie zmienia właściwości fizycznych, ani przejrzystości soczewek kontaktowych. Interakcje z innymi okulistycznymi lekami i wyrobami medycznymi: zaleca się podawanie innych okulistycznych leków lub wyrobów medycznych w odstępie 20 min. po zakropieniu produktu. Możliwe działania niepożądane. Po podaniu preparatu może pojawić się krótkotrwałe uczucie niewyraźnego widzenia, które szybko ustępuje na skutek mrugania. Sporadycznie może występować lekkie i przemijające uczucie kłucia. W przypadku utrzymywania się objawów zaleca się konsultację z okulistą. Wyłącznie do stosowania miejscowego do oka. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.