Nutricia Polska Sp. z o.o.

Bebilon Pepti 1 Syneo

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

prosz. 1 op. 400 g 46,86 100% 28,74 30% 1
1) Zespoły wrodzonych defektów metabolicznych, alergia na białka mleka krowiego w tym diagnostyczna dieta eliminacyjna, inne alergie pokarmowe, biegunki przewlekłe. 

Ostrzeżenia:

Opis:

Wskazania
Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego dla niemowląt od urodzenia do postępowania dietetycznego w przypadku: alergii na białka mleka krowiego, diety eliminacyjnej w diagnostyce alergii na białka mleka krowiego, objawów związanych z alergią na białka mleka krowiego: objawy skórne (AZS, pokrzywka), zaburzenia żołądkowo-jelitowe (kolka, zaburzenia konsystencji stolca), objawy ze strony układu oddechowego (objawy astmopodobne).
Dawkowanie
O ile lekarz nie zaleci inaczej: niemowlę w wieku 0-2 tyg.: 6 porcji/dobę (1 porcja = 90 ml wody + 3 płaskie miarki prosz.); niemowlę w wieku 2-4 tyg.: 5-6 porcji/dobę (1 porcja = 120 ml wody + 4 płaskie miarki prosz.); niemowlę w wieku 4-8 tyg.: 5 porcji/dobę (1 porcja = 150 ml wody + 5 płaskich miarek prosz.); niemowlę w wieku 8-16 tyg.: 4-5 porcji/dobę (1 porcja = 180 ml wody + 6 płaskich miarek prosz.); niemowlę w wieku 4-6 m-cy: 4 porcje/dobę (1 porcja = 210 ml wody + 7 płaskich miarek prosz.). Sposób przygotowania produktu. Umyj ręce i wyparz naczynia potrzebne do przygotowania produktu. Wygotuj butelkę i smoczek w wodzie przez 10 minut. Gotuj świeżą wodę pitną przez 5 minut, a następnie pozostaw do schłodzenia do ok. 40°C. Sprawdź tabelę żywienia na opakowaniu i wlej dokładną ilość uprzednio przegotowanej ciepłej wody do wygotowanej butelki. Nie gotuj ani nie podgrzewaj produktu w kuchence mikrofalowej, by uniknąć zagrożenia oparzeniem i aby utrzymać odpowiednią ilość bakterii Bifidobacterium breve. Odmierz dokładną ilość płaskich, nieubitych miarek produktu. Używaj wyłącznie załączonej do opakowania miarki. Zamknij butelkę i potrząśnij do całkowitego rozpuszczenia proszku. Załóż na butelkę wygotowany smoczek. Sprawdź temperaturę produktu wewnętrzną stroną przegubu dłoni. Umyj butelkę i smoczek zaraz po użyciu.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Preparat należy stosować pod nadzorem lekarza i wg jego zaleceń. Produkt może stanowić jedyne źródło pożywienia niemowląt od urodzenia. Karmienie piersią jest najwłaściwszym sposobem karmienia niemowląt. Nigdy nie należy dodawać dodatkowych miarek prosz. ani niczego innego do przygotowanego produktu. Produkt powinien być przygotowany zawsze bezpośrednio przed spożyciem i wykorzystany w ciągu 2 h po przygotowaniu. Nigdy nie należy używać ponownie niewykorzystanej części produktu. Niewykorzystaną porcję należy wylać bezpośrednio po skończonym posiłku. Ważne, aby po skończonym posiłku dziecko nie przetrzymywało w buzi smoczka z resztkami produktu. Należy zwrócić uwagę na higienę pierwszych ząbków, szczególnie przed snem. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Po otwarciu przechowywać puszkę szczelnie zamkniętą. Nie zaleca się przesypywania produktu do innych pojemników. Chronić przed działaniem wilgoci. Nie przechowywać w lodówce. Po otwarciu zawartość opakowania należy zużyć w ciągu 4 tyg. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
Działanie
Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, hipoalergiczny preparat mlekozastępczy w proszku, dla niemowląt od urodzenia do 6. m-ca życia, które nie mogą być karmione piersią, do postępowania dietetycznego w przypadku alergii pokarmowej na białka mleka krowiego. Produkt zawiera białka serwatkowe poddane hydrolizie znacznego stopnia, co znacznie obniża ich alergenność. Zawiera także komplet składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju niemowlęcia w pierwszym półroczu życia.
Skład
100 g prosz. zawiera: 25 g tłuszczu (w tym 11 g kwasy nasycone, 9,1 g kwasy jednonienasycone, 4,2 g kwasy wielonienasycone), 53 g węglowodanów (w tym 26 g cukry), 4 g błonnika, 12 g białka, 0,38 g soli, 426 µg wit. A, 12 µg wit. D, 8,9 mg wit. E, 33 µg wit. K, 67 mg wit. C, 0,49 mg tiaminy, 1 mg ryboflawiny, 6,4 mg niacyny, 0,33 mg wit. B6, 64 µg kwasu foliowego, 1,2 µg wit. B12, 14 µg biotyny, 4,2 mg kwasu pantotenowego, 153 mg sodu, 635 mg potasu, 373 mg chlorku, 444 mg wapnia, 254 mg fosforu, 37 mg magnezu, 4 mg żelaza, 4,9 mg cynku, 0,38 mg miedzi, 0,06 mg manganu, 22 µg selenu, 92 µg jodu, 17 mg nukleotydów, 15 mg L-karnityny, 160 mg choliny, 39 mg tauryny, 120 mg kwasu dokozaheksaenowego (DHA); wartość energetyczna: 2023 kJ (483 kcal).

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.