Nutricia Polska Sp. z o.o.

Bebilon Nutriton

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

proszek 1 op. 135 g 24,80 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Wskazania
Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego dla noworodków, niemowląt i dzieci ze zwiększoną skłonnością do ulewania pokarmu.
Dawkowanie
Przygotowanie preparatu w postaci papki: ta metoda może być stosowana u niemowląt karmionych piersią. Przygotować jako papkę ze świeżo przygotowaną i ostudzoną do temperatury około 40°C wodą według proporcji: 1 miarka/25 ml wody. Dobrze wymieszaj i pozostaw na 3 minuty do zgęstnienia. Zamieszaj ponownie i podawaj dziecku łyżeczką bezpośrednio przed lub w trakcie karmienia piersią. Zagęszczanie odciągniętego pokarmu kobiecego: w butelce przygotuj odciągnięty pokarm kobiecy. Dodaj środek żywieniowy w ilości zgodnej z tabelą przygotowania. Zamknij butelkę. Wymieszaj zawartość butelki ruchem obrotowym między dłońmi (5s). Czas pomiędzy dodaniem proszku a mieszaniem powinien być możliwie najkrótszy. Następnie potrząsaj do całkowitego rozpuszczenia proszku (20s). Załóż smoczek na butelkę. Odczekaj 7 minut, aby produkt zgęstniał. Odwróć butelkę smoczkiem do dołu dopiero bezpośrednio przed użyciem. Sprawdź temperaturę produktu wewnętrzną stroną przegubu dłoni. Gotowy produkt po kilku minutach gęstnieje, może więc wymagać smoczka z większymi dziurkami. Zagęszczanie mleka modyfikowanego lub preparatu mlekozastępczego. Przygotuj mleka modyfikowane lub preparat mlekozastępczy wg zaleceń producenta. Dodaj środek żywieniowy w ilości zgodnej z tabelą przygotowania. Następnie postępuj zgodnie ze sposobem przygotowania jak w przypadku zagęszczania odciągniętego pokarmu kobiecego.
Uwagi
Może być podawany łyżeczką, jako papka, lub dodawany do pokarmu kobiecego albo mleka modyfikowanego. Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego powinien być przygotowywany i przechowywany ściśle według instrukcji umieszczonej na opakowaniu. Niestosowanie się to tych zaleceń może zaszkodzić zdrowiu dziecka. Skrócona instrukcja przygotowania: umyj ręce i wyparz naczynia potrzebne do przygotowania pokarmu. Zapoznaj się z instrukcją przygotowania umieszczoną na opakowaniu. Zamknięty fabrycznie przechowywać w suchym miejscu w temperaturze od 10-25°C. Po otwarciu zamknąć wewnętrzną torebkę i przechowywać w suchym miejscu w temperaturze do 25°C. Nie przechowywać w lodówce. Zużyć w ciągu 4 tyg. od pierwszego otwarcia opakowania. Opakowanie zewnętrzne należy wyrzucić dopiero po całkowitym zużyciu produktu, ze względu na umieszczone na nim ważne informacje.
Przeciwwskazania
Środek żywieniowy nie był badany pod kątem bezpieczeństwa użycia u niemowląt przedwcześnie urodzonych i niemowląt z małą urodzeniową mc. Dlatego nie zalecane jest stosowanie środka żywieniowego w tej grupie. Środek żywieniowy nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego należy stosować wyłącznie pod kontrolą lekarza. Należy dokładnie stosować się do instrukcji przygotowania i spożycia. Nie może być jedynym źródłem pożywienia.
Działanie
Środek żywieniowy, który służy do zagęszczania pokarmu dla noworodków, niemowląt i dzieci, które wykazują zwiększoną tendencję do ulewania pokarmu. Jest przeznaczony zarówno dla dzieci karmionych piersią, jak i karmionych mlekiem modyfikowanym lub preparatami mlekozastępczymi. Środek żywieniowy zawiera maltodekstrynę i mączkę chleba świętojańskiego, która jest naturalnym zagęstnikiem do żywności. Środek żywieniowy jest również wzbogacony w wapń, żelazo i cynk.
Skład
100 g zawiera: 0,3 g tłuszczu w tym: 0,0g kwasy nasycone, 66 g węglowodany w tym: 6,0 g cukry, 25 g błonnika, 0,0 g białka, 0,02 g soli; składniki mineralne: 6,0 mg sodu, 335 mg wapnia, 5,3 mg cynku, 8,8 mg żelaza.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.