Pharm Supply Sp. z o.o.

Keratosept

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

krople do oczu 1 but. 10 ml - 100%

Ostrzeżenia:

Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.

Opis:

Opis
Jałowy hydrożel zawierający: alkohol poliwinylowy 1,25%, dekspantenol, diizotionian heksamidyny 0,050%, chlorowodorek poliheksanidu 0,0001%, metylosulfonylometan, wersenian disodowy, dwuzasadowy sodu fosforan, jednozasadowy potasu fosforan, wodę oczyszczoną. Alkohol poliwinylowy o właściwościach powlekających, nawilżających, wiskoelastycznych, mukoadhezyjnych i działaniu ochronnym. Dekspantenol będący jedną z wit. gr. B, analog kwasu pantotenowego naturalnie występującego w tkankach, o właściwościach odżywczych dla tkanek i ochronnych wobec nabłonka. Diizotionian heksamidyny, chlorowodorek poliheksanidu, wersenian disodowy - substancje o działaniu przeciwdrobnoustrojowym, do stosowania na tkanki oka przez aplikację w kroplach. Te właściwości składników kropli do oczu powodują, że działają one jako skuteczny środek wspomagający odbudowę nabłonka rogówki uszkodzonego przez soczewki kontaktowe, klimatyzację, promienie słoneczne, sztuczne oświetlenie czy pracę przed monitorem komputerowym. Substancje o charakterze przeciwdrobnoustrojowym zapewniają jałowość kropli po pierwszym otwarciu, jak również chronią tkanki oka przed podrażnieniem i zakażeniem spowodowanym przez smog, dym, pył, zanieczyszczone powietrze, przynosząc ulgę tkankom w tych stanach. Struktura hydrożelu zapewnia przedłużone działanie na powierzchni śluzówki oka zwiększając w ten sposób skuteczność wspomagającej witaminy w procesie odbudowy nabłonka. Metylosulfonylometan, jeden ze składników kropli, to aktywna siarka pochodzenia organicznego, która nie wykazuje żadnego szczególnego działania farmakologicznego, a jedynie ułatwia wchłanianie dekspantenolu poprzez poprawę przenikalności do komórek. Produkt jest idealnie przejrzysty i bezbarwny, miesza się z płynem łzowym w dowolnych proporcjach, posiada odczyn, lepkość i osmolarność w pełni zgodne z tkankami oka i płynem łzowym. Takie właściwości powodują że krople są doskonale tolerowane. Dawkowanie: zakroplić 1-2 krople do worka spojówkowego ściskając lekko butelkę. Stosować 2-3 razy/dobę. Gdy jest to konieczne można stosować krople częściej. Krople do oczu nie zawierają czwartorzędowych soli amoniowych, w związku z tym ten wyrób medyczny może być stosowany przez użytkowników twardych i miękkich soczewek kontaktowych. Nie należy dotykać powierzchni oka końcówką zakraplacza. Nie należy stosować w przypadku objawów infekcji oka. Nie należy zakraplać jednocześnie z innymi kroplami do oczu. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jeden ze składników kropli. Nie stosować po upływie terminu ważności określonego symbolem EXP na opakowaniu. Po pierwszym otwarciu butelki nie stosować dłużej niż 30 dni.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.