URSAPHARM Poland Sp. z o.o.

Hylo COMOD®

Substancje czynne:

Hyaluronate sodium

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

krople do oczu 1 mg/ml 1 but. 10 ml 32,63 100%

Ostrzeżenia:

Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.

Opis:

Opis
1 ml sterylnego roztworu zawiera 1 mg hialuronianu sodu oraz bufor cytrynianowy, sorbitol i wodę. Wyrób poprawia nawilżenie gałki ocznej przy jej suchości, wywołanej negatywnym wpływem otaczającego środowiska, powodującego zaburzenia typu suche oko, odczucie obecności ciała obcego w oku, pieczenie oczu. Jeżeli oczy swędzą, pieką, szybko się męczą, odczuwamy obecność jakby piasku pod powiekami, przyczyną może być niewystarczające nawilżenie powierzchni oka. Przy dłuższym przebywaniu w klimatyzowanych pomieszczeniach lub intensywnej pracy przed ekranem komputera, następuje szybsze przerwanie filmu łzowego. Tymczasem w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania oczu niezbędne jest ich ciągłe nawilżanie przez łzy. Wyrób zawiera hialuronian sodu, naturalną fizjologiczną substancję występującą zarówno w oku jak i w innych częściach organizmu człowieka. Hialuronian sodu posiada szczególne fizyczne właściwości tworzenia równomiernego, nawilżającego, stabilnego, trudno zmywalnego i długo utrzymującego się na powierzchni oka filmu, chroniącego przed podrażnieniami i suchością. Właściwości te są szczególnie ważne dla osób używających soczewek kontaktowych, ponieważ soczewki te są dobrze tolerowane tylko wówczas, kiedy "pływają" w wystarczającej ilości wydzielanych łez. Wyrób może być stosowany podczas używania soczewek kontaktowych. Wyrób uprzyjemnia i ułatwia noszenie twardych i miękkich soczewek kontaktowych, przy czym nie tworzą się na nich osady i złogi. Dostępne dane potwierdzają możliwość stosowania wyrobu także u dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących piersią. Zwykle zakrapla się 3x/dobę 1 kroplę do worka spojówkowego każdego oka. Przy większych dolegliwościach wyrób może być bez obaw zakraplany częściej. W przypadku używania innych leków okulistycznych, musi upłynąć co najmniej 30 min. między ich podaniami, a wyrób powinien on być podany jako ostatni. Maści do oczu należy stosować zawsze po zakropleniu wyrobu. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki wyrobu. Ponieważ wyrób nie zawiera środka konserwującego, jest szczególnie dobrze tolerowany przy długotrwałym stosowaniu. W bardzo rzadkich, pojedynczych przypadkach notowano reakcje nadwrażliwości takie jak pieczenie i łzawienie oczu, które ustępowały natychmiast po odstawieniu wyrobu. Można stosować łącznie ze wszystkimi typami soczewek kontaktowych. Wyrób nie zawiera fosforanu, w jego miejsce zastosowano bufor cytrynianowy.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.