Europlant PhytoPharm Sp. z o.o.

Dentosept A®

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

płyn do stos. w j. ustnej 1 but. 25 g 9,07 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Wskazania
Stany zapalne jamy ustnej. Afty. Odleżyny w jamie ustnej (po protezach zębowych). Pomocniczo w paradontozie.
Dawkowanie
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej: w przypadku opakowania bez aplikatora smarować miejsca zmienione chorobowo w jamie ustnej za pomocą patyczka higienicznego do 3x/dobę; w przypadku opakowania z aplikatorem aplikować jedną dozę na miejsce zmienione chorobowo w jamie ustnej. Maks., jednorazowo można zastosować do 5 doz preparatu na różne miejsca zmienione chorobowo w jamie ustnej do 3x/dobę. Maks.dawka dobowa to 15 doz. Odległość aplikatora od miejsca aplikacji powinna mieścić się w przedziale od około 1 cm do około 5 cm. Bezpośrednio po zastosowaniu leku nie płukać jamy ustnej. Dzieci. Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na zawartość benzokainy i etanolu, chyba, że lekarz zadecyduje inaczej. Czas stosowania. Produkt stosować przez 7 dni, w przypadku gdy objawy nasilają się lub nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Lek może być stosowany do ustąpienia objawów.
Uwagi
Na śluzówkę jamy ustnej.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae (Compositae).
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Preparat zawiera 32-37% etanolu. Nie stosować preparatu u dzieci do 6 lat i kobiet w ciąży. Gliceryna zawarta w preparacie może powodować u osób nadwrażliwych podrażnienie skóry i błon śluzowych.
Ciąża i laktacja
Ze względu na zawartość alkoholu nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.
Działania niepożądane
Brak istotnych działań niepożądanych. Przebarwienia zębów i śluzówki jamy ustnej mijają po codziennym ich szczotkowaniu. Przemijające jest również krótkotrwałe pieczenie błony śluzowej bezpośrednio po zastosowaniu.
Działanie
Preparat działa bakteriobójczo, przeciwzapalnie i ściągająco dzięki złożonemu działaniu substancji czynnych zawartych w surowcach zielarskich (kora dębu, kwiat rumianku, liść szałwii, ziele tymianku, ziele arniki, ziele mięty, kłącze tataraku). Zawarta w preparacie anastezyna sprawia, ze preparat działa również miejscowo znieczulająco. Przedłużone działanie preparatu oraz lepsze przyleganie do chorego miejsca zapewniają substancje zagęszczające.
Skład
25 ml preparatu zawiera wyciągi z: kwiatu rumianku 1,67 g, kory dębu 1,67 g, liścia szałwii 1,67 g, ziela arniki 0,83 g, kłącza tataraku 0,83 g, ziela mięty 0,83 g, ziela tymianku 0,83 g anastezynę 0,51 g i boraks 1,02 g. Preparat zawiera etanol 32-37%.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.