Zakłady Farmaceutyczne "UNIA" Spółdzielnia Pracy

Acne-Derm

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

żel 1 tuba 20 g 22,51 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Skład: Aqua, Azelaic Acid, Propylene Glycol, Polysorbate 80, Caprylic/capric Triglyceride, Lecithin, Carbomer, Sodum Hydroxide, Benzic Acid, Disodium EDTA. Żel do codziennej pielęgnacji skóry z tendencją do trądziku grudkowo-krostkowego o słabym lub średnim nasileniu. Kwas azelainowy działa przeciwbakteryjnie, szczególnie na bakterie Propionibacterium acnes, które mają wpływ na rozwój trądziku. Ponadto kwas azelainowy zmniejsza liczbę mikrozaskórników, w wyniku normalizacji procesu powstawania keratyny oraz hamowania nadmiernego rogowacenia naskórka. Żel przeznaczony do pielęgnacji skóry z trądzikiem grudkowo-krostkowym. Sposób stosowania: stosować 2x/dobę (rano i wieczorem) miejscowo na dokładnie umytą i osuszoną skórę. Żel należy delikatnie wetrzeć. W razie konieczności równoczesnego stosowania innych preparatów na skórę, zaleca się stosować je między kolejnymi podaniami (aplikacjami) żelu. Podczas nakładania żelu należy chronić oczy, usta oraz błony śluzowe. Po nałożeniu żelu należy dokładnie umyć ręce. Pasek o długości 2,5 cm (ok. 0,5 g żelu) wystarcza na pokrycie skóry twarzy. Osoby ze skórą wrażliwą przez 1. tydz. stosowania żelu powinny stosować żel tylko raz/dobę - wieczorem. W przypadku podrażnienia skóry należy zmniejszyć ilość nakładanego żelu lub stosować go raz/dobę, do czasu ustąpienia objawów podrażnienia. Jeżeli to konieczne, należy przerwać stosowanie żelu na kilka dni. Na początku stosowania żelu mogą wystąpić: miejscowe podrażnienia skóry, świąd, uczucie pieczenia, zaczerwienienie i łuszczenie skóry. Jeśli objawy utrzymują się, żel należy stosować raz/dobę. Rzadko może wystąpić: kontaktowe zapalenie skóry, zapalenie mieszków włosowych, białe plamy lub rozjaśnienie skóry w miejscu stosowania produktu u osób o ciemnej karnacji, reakcje nadwrażliwości na światło, alergiczne reakcje skórne, np. wysypka. W przypadku wystąpienia tych objawów należy przerwać stosowanie żelu.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.