Ipsen Poland Sp. z o.o.

Ozodrop®

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

krople do oczu 1 op. 8 ml 90,86 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Wyrób medyczny w swoim składzie zawiera: LipozonEye® (ozonowany olej z nasion słonecznika, fosfolipidy sojowe), hydroksypropylometyloceluloza, kwas borowy, tetraboran sodu, sól disodowa EDTA, PHMB, wodę demineralizowaną. Wyrób medyczny. Krople oczne oparte na hypromelozie, liposomach i ozonowanym oleju roślinnym. Aktywny tlen, który uwalnia się w wyniku rozpadu ozonu, wykazuje aktywność wobec wszystkich możliwych patogenów obecnych na oku - wirusów, bakterii, grzybów, a także pasożytów (nużeniec). Dodatkowo, wyrób medyczny działa na powierzchnię oka natłuszczająco, nawilżająco, kojąco i ochronnie. Obecność oleju roślinnego i liposomów wspiera stabilizację warstwy lipidowej filmu łzowego, ograniczając parowanie warstwy wodnej, co zapewnia natychmiastową ulgę dla oczu. Używany olej roślinny jest ozonowany i dlatego nie wymaga konserwantów, zaś dzięki liposomów wykazuje lepszą biodostępność i biotolerowalność. Zastosowanie: dezynfekcja, nawilżenie oraz ochrona rogówki przed i po operacjach chirurgicznych okolic oczu, a także w przypadku urazu oka; po zastosowaniu soczewek kontaktowych lub w przypadku zmian powierzchni oka, spowodowanych niestabilnością filmu łzowego, również u pacjentów z nawracającymi infekcjami oka. Jako środek łagodzący objawy związane z zapaleniem, również pochodzenia zakaźnego. Wyrób medyczny może być stosowany podczas noszenia soczewek kontaktowych. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. Zastosowanie wyrobu w przypadku uszkodzenia powierzchni oka może wywołać przemijające uczucie szczypanie/pieczenie. Nie jest to przeciwwskazaniem do stosowania wyrobu. Nie należy używać wyrobu po 28 dniach od otwarcia butelki. Sposób stosowania. Przed użyciem wstrząsnąć. Aplikować 1-2 krople do każdego oka, raz bądź kilka razy/dobę lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Wyrób może być używany podczas noszenia soczewek kontaktowych.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.