Thea Polska Sp. z o.o.

Hyabak®

Substancje czynne:

Hyaluronate sodium

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

krople do oczu 1,5 mg/ml 1 but. 10 ml 31,15 100%

Ostrzeżenia:

Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.

Opis:

Uwagi
Rzadko może wystąpić łagodne podrażnienie oczu. Otwarte fiolki należy wyrzucić natychmiast po zastosowaniu preparatu.
Działanie i zastosowanie
Nawilżające krople do oczu i soczewek kontaktowych. Są hipotonicznym roztworem przeznaczonym do stosowania do oczu lub na soczewki kontaktowe. Zawierają kwas hialuronowy (o właściwościach nawilżających i powlekających) oraz aktinokinol (okulistyczny filtr UV). Brak środka konserwującego pozwala uniknąć podrażnienia i reakcji alergicznych oraz zapewnia ochronę tkanek oka. Może być stosowany łącznie ze wszystkimi rodzajami soczewek kontaktowych do nawilżania oczu w przypadku uczucia suchości lub zmęczenia oczu spowodowanych czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, kurz, suche powietrze, klimatyzacja, podróżowanie samolotem, długotrwała praca przed monitorem.
Skład
0,6 mg Hialuronianu sodu, chlorek sodu, aktinokinol, trometamol, kwas chlorowodorowy, woda do wstrzykiwań do 0,4 ml. Nie zawiera środków konserwujących.
Sposób stosowania
1 kropla do każdego oka w regularnych odstępach czasu w ciągu dnia, według potrzeby. Osoby noszące soczewki kontaktowe: 1 kropla na każdą soczewkę podczas jej zakładania i zdejmowania, jak również do każdego oka tak często jak to jest konieczne w ciągu dnia.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.