LEFROSCH Sp. z o.o.

Squamax

Substancje czynne:

Salicylic acid Urea

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

emulsja 1 tuba 200 ml 22,00 100%
krem 1 tuba 100 ml 16,80 100%

Ostrzeżenia:

Laktacja
Lek może przenikać do mleka kobiet karmiących piersią.
Wykaz B
Produkt leczniczy zawierający substancję czynną silnie działającą.

Opis:

Uwagi
Preparat przebadany dermatologicznie.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na kwas salicylowy lub pozostałe składniki emulsji, ciąża, okres karmienia piersią, wiek poniżej 12 roku życia, niewydolność nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych zakażeń skóry. Nie stosować kremu na błony śluzowe, wargi, okolice moczowo-płciowe, do oczu i na skórę w okolicy oczu.
Działania niepożądane
W przypadku zastosowania emulsji na skórę uszkodzoną, podrażnioną, w stanie zapalnym lub posiadającą na swojej powierzchni zmiany zapalne w postaci grudek bądź krost może wystąpić pogorszenie stanu zapalnego z towarzyszącym świądem. W takim przypadku należy zaprzestać stosowania kremu, zmyć go wodą z dodatkiem szamponu bądź mydła i natychmiast zgłosić się do lekarza.
Działanie i zastosowanie
Emulsja. To pierwszy preparat zawierający łącznie kwas salicylowy i mocznik. Wspomaga leczenie zaburzeń rogowacenia skóry w przebiegu wielu chorób dermatologicznych. Skutecznie usuwa nadmierne rogowacenie, ułatwiając oddziaływanie innych leków. Jest niezwykle komfortowy w zastosowaniu: nie powoduje nadmiernego przetłuszczenia, łatwo zmywalny wodą z dodatkiem szamponu lub mydła. Zawartość kwasu salicylowego działa złuszczająco wobec pogrubiałej warstwy rogowej naskórka. Mocznik silnie nawilża, zwiększa elastyczność warstwy rogowej naskórka. Substancje pomocnicze zawarte w emulsji stabilizują właściwe natłuszczenie i nawilżenie skóry. Emulsję można stosować na skórę owłosioną i gładką, zarówno w monoterapii jak i w leczeniu skojarzonym. Zalecana u pacjentów: z łuszczycą, łupieżem, łojotokowym zapaleniem skóry w fazie nadmiernego łuszczenia; wypryskiem z hyperkeratozą. Krem. Skutecznie usuwa objawy nadmiernego rogowacenia skóry ułatwiając oddziaływanie leków. Jest niezwykle komfortowy w zastosowaniu: nie powoduje nadmiernego przetłuszczania, łatwo zmywalny wodą z dodatkiem mydła.
Skład
Emulsja zawiera 5% kwasu salicylowego i 20% mocznika. Krem krem zawiera kwas salicylowy, mocznik, substancje pomocnicze - stabilizują właściwe natłuszczenie i nawilżenie skóry.
Sposób stosowania
Emulsję lub krem nakładać na suchą skórę 1x/dobę na 2-4 h. Po zmyciu ciepłą wodą z dodatkiem szamponu lub mydła można stosować inne preparaty. Zabieg powtarzać przez kilka dni. Sposób użycia może być modyfikowany przez lekarza. Nie stosować na duże powierzchnie skóry. Nie stosować przez okres dłuższy niż 1 tydz.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.