Warszawskie Zakłady Zielarskie "Herbapol"

Liść pokrzywy

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

zioła do zaparzania 25 sasz. 1,4 g 4,32 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Wskazania
Pomocniczo w leczeniu dolegliwości reumatycznych i w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych.
Dawkowanie
Dzieci: stosowanie u dzieci poniżej 12 lat nie jest zalecane. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 2 łyżki (około 3 g) liści pokrzywy zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem przez ok. 10 minut, ostudzić i przecedzić. Pić po 1 szklance naparu 3-4x/dobę. Pić zawsze świeżo sporządzony napar. Dawka dobowa wynosi 8-12 g liści pokrzywy. Stosowanie w łagodzeniu bólów stawowych o małym nasileniu: nie stosować dłużej niż 4 tyg. Stosowanie w łagodnych dolegliwościach dróg moczowych: nie stosować dłużej niż 2-4 tyg. Jeśli objawy utrzymują się w trakcie stosowania produktu leczniczego należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na liść pokrzywy. Nie stosować w przypadku obrzęków spowodowanych chorobą serca lub nerek.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia.
Interakcje
Stosowanie naparu z Liścia pokrzywy może wywierać wpływ na produkty lecznicze stosowane w cukrzycy. Stosowanie w cukrzycy należy skonsultować z lekarzem.
Ciąża i laktacja
Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią, dlatego nie zaleca się stosowania.
Działania niepożądane
W wyjątkowych przypadkach mogą wystąpić lekkie zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, nudności, biegunka), reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka, wysypka skórna).
Przedawkowanie
Przy zalecanym sposobie podawania nie występuje możliwość przedawkowania.
Działanie
Napar stosuje się w celu wywołania łagodnego działania moczopędnego.
Skład
Liść pokrzywy 100 g.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.