Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

PLIVAFEM F

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

żel 1 op. 150 ml 26,60 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Uwagi
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki produktu.
Działanie i zastosowanie
Ultradelikatny, krystaliczny żel do higieny i pielęgnacji zewnętrznych okolic intymnych kobiety. Preparat jest szczególnie zalecany do codziennej pielęgnacji miejsc intymnych kobiet o zwiększonej podatności na występowanie zakażeń grzybiczych lub będących w trakcie farmakologicznej terapii grzybicy miejsc intymnych. W codziennej higienie i pielęgnacji zewnętrznych okolic intymnych, jako środek pielęgnacyjny przy jednoczesnym stosowaniu profilaktyki lub terapii przeciwgrzybicznej, jako środek pielęgnacyjny przy skłonnościach do infekcji grzybiczych, jako środek pielęgnacyjny przy skłonnościach do występowania stanów zapalnych zewnętrznych okolic intymnych z towarzyszącym im uczuciem świądu lub dyskomfortu w okolicach intymnych, w przypadku nadwrażliwości na mydło i inne preparaty myjące, w przypadku zaburzeń naturalnej równowagi kwasowej (pH) okolic intymnych wywołanej poprzez stosowanie mydła, częste kontakty seksualne, ciążę, menstruację, w przypadku gdy naturalny zapach towarzyszący miejscom intymnym jest przyczyną dyskomfortu.
Skład
Aqua, Lauryl glucoside, Coco-glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glyceryl oleate, Chlorhexidine digluconate, Panthenol, Allantoin, Climbazole, Bisabolol, Chamazulene, Glycyrrhiza glabra extract, Hydrolyzed milk protein, Lactic acid, Disodium edta, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Pparfum, CI 19140, CI 16255.
Sposób stosowania
Nanieść na czystą dłoń niewielką ilość preparatu, rozcieńczyć niewielką ilością wody, umyć miejsca intymne, a następnie dokładnie spłukać bieżącą wodą. Stosować rano i wieczorem lub zależnie od potrzeb. Produkt testowany pod kontrolą lekarzy ginekologów oraz przebadany dermatologicznie. Może być stosowany również przez kobiety w ciąży. Nie zawiera mydła, ani innych drażniących, anionowych substancji myjących.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.