Wytwórnia Surowic i Szczepionek BIOMED Sp. z o.o.

BIOSTREPTA®

Dostępne dawki:

czopki 1250 j.m. + 15000 j.m. 6 szt. 20,50 100%

Ostrzeżenia:

Ciąża - trymestr 1 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Ciąża - trymestr 2 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Ciąża - trymestr 3 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Wykaz B
Produkt leczniczy zawierający substancję czynną silnie działającą.

Opis:

Wskazania
Przewlekłe zapalenie przydatków. Zmiany naciekowe, pooperacyjne. Zapalenie błony śluzowej macicy. Żylaki odbytu (hemoroidy) w ostrym i przewlekłym stanie zapalnym. Ropnie okołoodbytnicze i przetoki z rozległym naciekiem zapalnym. Ropiejące torbiele okolicy kości guzicznej.
Dawkowanie
Dorośli i dzieci. Czopek należy wprowadzić głęboko do odbytnicy. Przeciętnie, w cyklu leczenia stosuje się 4-18 czopków przez 2-9 dni, zależnie od stanu pacjenta. O dawkowaniu zawsze decyduje lekarz. W stanach ciężkich i przewlekłych podaje się następujące ilości czopków, kolejno: 3x/dobę po 1 czopku przez 3 dni, 2x/dobę po 1 czopku przez 3 dni, raz/dobę po 1 czopku przez 3 dni. Razem 9 dni, 18 czopków. W stanach średnich-lżejszych podaje się następujące ilości czopków, kolejno: 2x/dobę po 1 czopku przez 3 dni, raz/dobę po 1 czopku przez 4 dni. Razem 7 dni, 10 czopków. W stanach najlżejszych podaje się następujące ilości czopków: 2x/dobę po 1 czopku przez 2 dni. Razem 2 dni, 4 czopki. W przypadku braku działania produktu leczniczego lub nawrotów schorzeń, o powtórzeniu cyklu leczenia decyduje lekarz.
Uwagi
Podanie doodbytnicze.
Przeciwwskazania
Leku nie należy podawać: w przypadku uczulenia na streptokinazę i/lub streptodornazę, w przypadkach świeżych ran, ran pokrytych świeżym strupem, szwów chirurgicznych oraz po krwotokach przez około 10 dni (wcześniejsze podanie może spowodować ponowne krwawienie), jednocześnie z antykoagulantami, ponieważ mogą powodować miejscowe krwawienia, pacjentom z obniżoną krzepliwością krwi, z innymi lekami zawierającymi sole wapnia.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Produkt stosować wyłącznie w przypadkach konieczności upłynnienia wysięków ropnych i krwawych lub miejscowych skrzepów. Nie stosować z innymi lekami zawierającymi sole wapnia.
Interakcje
Nie należy stosować produktu leczniczego z antykoagulantami, ponieważ mogą powstać miejscowe krwawienia.
Ciąża i laktacja
Badania na zwierzętach dotyczące wpływu na przebieg ciąży i/lub rozwój zarodka/płodu i/lub przebieg porodu i/lub rozwój pourodzeniowy są niewystarczające. Potencjalne zagrożenie dla człowieka nie jest znane. Produktu leczniczego nie wolno stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
Działania niepożądane
Rzadko mogą wystąpić: zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: miejscowa bolesność i obrzęk, objawy alergiczne, podwyższenie temperatury ciała oraz skłonność do krwawień.
Przedawkowanie
Nie znaleziono w literaturze danych dotyczących przedawkowania preparatu.
Działanie
Stosowany miejscowo wykazuje działanie w ciągu 3-6 h. Streptodornaza depolimeryzuje kwasy deoksyrybonukleinowe. Upłynnia nukleoproteidy martwych komórek.
Skład
1 czopek zawiera 15 000 j.m. streptokinazy i nie mniej niż 1 250 j.m. streptodornazy.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.