Qpharma

Mumomega®

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

kaps. 30 szt. 56,00 100%

Ostrzeżenia:

Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.

Opis:

Działanie i zastosowanie
Suplement diety łączący specyficzne długołańcuchowe kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które są ważne przed zapłodnieniem, podczas ciąży i po porodzie zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Kwasy tłuszczowe są niezbędne dla matki: zmniejszają ryzyko przedwczesnego porodu, wpływają pozytywnie na problemy emocjonalne u kobiet w okresie okołoporodowym; oraz niezbędne dla dziecka: wspomagają prawidłowy rozwój funkcji poznawczych i motorycznych, wspomagają prawidłowy rozwój wzroku. Długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe są istotnym składnikiem błon wszystkich komórek w organizmie człowieka. Znaczna część mózgu i oka składa się z długołańcuchowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. W konsekwencji rozwój płodu i niemowlęcia jest związany z dużym zapotrzebowaniem na kwasy tłuszczowe, których podaż jest uzależniona od diety matki. Preparat uzyskał Pozytywną Opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Kobiety planujące ciążę, będące w ciąży lub karmiące piersią w celu uzupełnienia niedoborów wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Przed zapłodnieniem: na 3 m-ce przed planowaną ciążą w celu uzupełnienia potencjalnych niedoborów kwasów tłuszczowych. W okresie ciąży i laktacji: w celu zapewnienia odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych kobiecie oraz rozwijającemu się płodowi i niemowlęciu. Po zakończeniu karmienia piersią: przez okres 6 m-cy po zakończeniu karmienia piersią w celu uzupełnienia niedoborów kwasów tłuszczowych powstałych u kobiety w wyniku ciąży i laktacji.
Skład
1 kaps. zawiera 600 mg oleju z ryb morskich o wysokiej zawartości DHA - omega-3 (kwas dokozaheksaenowy - 300 mg, kwas eikozapentaenowy - 42 mg), 150 mg oleju z wiesiołka - omega-6 (kwas gamma-linolenowy - 15 mg, kwas arachidonowy - 8,4 mg), przeciwutleniacz: 2,8 mg witaminy E (jako D-alfa tokoferol uzyskany z soi nie modyfikowanej genetycznie).
Sposób stosowania
1 kaps./dobę, podczas posiłku.
Bezpieczeństwo stosowania
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.