Pharma Nord Sp z o.o.

Bio-Omega 3 Plus

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

kaps. 30 szt. 28,19 100%

Ostrzeżenia:

Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.

Opis:

Działanie i zastosowanie
Kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w oleju rybim zapewniają ochronę dla układu sercowo-naczyniowego i zapobiegają zatykaniu się tętnic. Z tego powodu uważa się, że tłuste ryby, takie jak śledź, łosoś i makrela, są zdrowsze niż większość pozostałych gatunków. Preparat wysokiej jakości z olejem rybnym, zawierający witaminę B12 i kwas foliowy - 2 składniki odżywcze chroniące serce i układ sercowo-naczyniowy. Kwasy tłuszczowe omega-3 są znane ze swego działania redukującego ilość trójglicerydów. Trójglicerydy to znajdujące się we krwi szkodliwe tłuszcze, które zwiększają ryzyko wystąpienia stwardnienia tętnic. Innymi czynnikami ryzyka jest homocysteina - szkodliwy kwas aminowy, zwiększający ryzyko powstania skrzepów krwi. Kwas foliowy obniża poziom homocysteiny, oferując zarazem idealną ochronę przed zakrzepicą i chorobami układu sercowo-naczyniwoego. Witamina B12 bierze również aktywny udział w ochronie układu sercowo-naczyniowego, a przyjmowana wraz z kwasami tłuszczowymi omega-3 pomaga także w zmniejszeniu bólu i dolegliwości, na które od czasu do czasu cierpią kobiety. Badania naukowe wykazały, że zbyt mała ilość witaminy B12 i kwasów omega-3 zwiększa ryzyk wystąpienia bólów menstruacyjnych, oraz że preparat uzupełniający ich niedobory pomaga przywrócić właściwą równowagę. Na rynku dostępne są produkty z olejem rybnym o różnej jakości. Zaleta preparatu polega na tym, że został on wytworzony z kwasów tłuszczowych omega-3 w formie wolnej, co zapewnia najlepszą biodostępność, ponieważ mogą one być wchłaniane bezpośrednio do układu trawiennego. Tradycyjne preparaty z olejem rybnym zawierają kwasy tłuszczowe omega-3 w formie trójglicerydowej, która przed przyswojeniem przez organizm musi zostać przełamana i "uwolniona" przez enzym trawienny - lipazę. Można powiedzieć, że wolne kwasy tłuszczowe w preparacie ominęły ten etap procesu trawienia - są wolne i gotowe do przyswojenia bez jakichkolwiek strat. Jest to także idealny suplement diety dla osób, które mają problemy z trawieniem tłuszczów. Przyczyną może być niski poziom aktywności lipazy. Zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 w preparacie wynosi 70%, co sprawia, że jest to jeden z najbardziej wydajnych preparatów z olejem rybnym, jakie są dostępne na rynku. Preparat jest poddawany wiodącemu na rynku procesowi oczyszczania - PureMax®, dzięki któremu skutecznie obniżany jest: poziom dioksyn i furanów - co najmniej 50% niższy niż normy określone przez KE (Komisja Europejska) i CRN (Council for Responsible Nutrition); PCB (co najmniej 90% mniejszy niż standard określony przez CRN); poziom rtęci (co najmniej 90% niższy niż standard określony przez CRN). Świadectwo PureMax® jest gwarancją dla konsumenta, że olej jest czysty i bezpieczny zarówno do do krótko- jak i długoterminowego spożycia. Każda kapsułka preparatu została oddzielnie zapakowana w higieniczny blister z ochronną foliową membraną z tyłu. Dzięki temu pacjent ma pewność, że jesteś jedyną osobą, która ma kontakt z kapsułką.
Skład
1 kaps. zawiera 500 mg oleju rybiego, w tym:165 mg EPA (kwasu eikozapentaenowego), 118 mg DHA (kwasu dokozaheksaenowego), 100 µg kwasu foliowego i 1 µg wit.B12.
Bezpieczeństwo stosowania
Nie stosować preparatu u dzieci, kobiet karmiących i w ciąży. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Sposób stosowania
Dorośli: 1 kaps. dziennie, po jedzeniu.

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 65+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 65+

Od września 2016 roku osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą nieodpłatnie uzyskać leki znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzysta średnio 1,2 mln seniorów miesięcznie, a od teraz krąg uprawnionych się powiększy - program zmienia bowiem swoją formułę z 75+ na 65+. Co istotne, nie mają znaczenia dochody seniorów ani ich status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Jest ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp.

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących liczby tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy liczbie opakowań.