Szukana substancja czynna

Znalezione leki

Wyników: 3
Strona: 1 z 1
Biomed Lublin
prosz. i rozp. do sporz. roztw. do stos. miejscowego | 400 j.m. | 5 amp. z prosz.+ 5 amp. z rozp.
Baxter
roztw. do sporz. kleju do tkanek | | 1 strzyk. dwuk. 2 ml+ 1 zest.
Baxter
roztw. do sporz. kleju do tkanek | | 1 strzyk. dwuk. 1 ml+ 1 zest.
prosz. i rozp. do sporz. kleju do tkanek | | 1 zest. do sporz. 2 ml prod.
prosz. i rozp. do sporz. kleju do tkanek | | 1 zest. do sporz. 4 ml prod.
Dane o lekach refundowanych w ramach programu 75+ pochodzą z najnowszego obwieszczenia refundacyjnego Ministerstwa Zdrowia

AKTUALNOŚCI

Po COVID-19 zaplanuj rekonwalescencję

Ustąpienie objawów ostrej infekcji wirusowej takiej jak COVID-19 nie oznacza, że możemy rzucić się w wir normalnej aktywności. Należy dać sobie czas n...

2056 leków na liście 75+

Na nowej na liście bezpłatnych leków dla seniorów znalazło się 2056 pozycji (na poprzedniej było ich 2051). Lista nie została poszerzona o żadną nową ...

Szczepienie jest jedynym racjonalnym wyborem, dzięki któremu będziemy mogli szybciej wyjść z pandemii

Poniżej prezentujemy stanowisko interdyscyplinarnego zespołu doradczego ds. COVID-19 przy Prezesie PAN w sprawie szczepionek przeciw COVID-19.

Ekspert: U seniorów rzadziej występują objawy niepożądane po szczepionce przeciw SARS-CoV-2

Skutki uboczne podania szczepionki przeciw SARS-CoV-2 u osób powyżej 55. roku życia występowały rzadziej i z mniejszym nasileniem niż u młodszych ucze...

Nasz serwis to aktualne i rzetelne źródło informacji na temat bezpłatnych leków dla seniora. Adresujemy go do wszystkich, zainteresowanych programem 75+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Ustawa o darmowych lekach dla seniora, jak każdy nowy projekt, wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Będziemy regularnie informować o wszelkich nowościach, zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony.

W serwisie znaleźć można wszystkie bezpłatne leki, które wymienione są na ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia liście „S”. Informacje są na bieżąco aktualizowane - obowiązkowo co 2 miesiące, po opublikowaniu przez resort zdrowia najnowszego wykazu darmowych leków dla pacjentów powyżej 75 roku życia.

Wybranego produktu szukać można zarówno na podstawie jego nazwy, jak i schorzenia, w leczeniu którego jest wskazany. Opis leku uwzględnia kompletne dane na jego temat, takie jak m.in. skład, dawka, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności czy interakcje.

O programie leki 75+

Ustawa o bezpłatnych lekach dla pacjentów powyżej 75 roku życia, nazywana ustawą 75+, obowiązuje od 12 czerwca br. Zgodnie z ustawą każdy, kto ukończył 75 lat, ma prawo do bezpłatnych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych wymienionych w tym wykazie. Nie mają znaczenia dochody seniora ani jego status materialny. Jedynym kryterium, kwalifikującym do skorzystania z darmowego leku, jest wiek, weryfikowany na podstawie numeru PESEL.

Lista bezpłatnych leków dla seniora uwzględnia przede wszystkim te produkty, które wiążą się z leczeniem chorób wieku podeszłego. Będzie ona aktualizowana co 2 miesiące, tak jak lista wszystkich leków refundowanych. Za darmo seniorzy otrzymają głównie leki stosowane w terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, urologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego, cukrzycy, osteoporozy, itp. Na liście „S” znajdą się te leki, na które dotychczas obowiązywała częściowa odpłatność (30 i 50 proc.).

Aby senior mógł otrzymać receptę na darmowy lek, musi zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Bezpłatne leki mogą też wypisywać pielęgniarki POZ, które mają uprawnienia do wystawiania recept. Ustawa o darmowych lekach nie przewiduje ograniczeń, dotyczących ilości tych medykamentów przysługujących seniorowi. W każdym przypadku lekarz będzie podejmował decyzję o niezbędnej dawce czy ilości opakowań.